Хонда Пилот 2006-H ПРЕДВОДЕНИ Фарови Високо Ниско H11 H Светилки За Магла Комплет

Хонда Пилот 2006-H ПРЕДВОДЕНИ Фарови Високо Ниско H11 H Светилки За Магла Комплет

DEN 3.00

Обновено

Достапно за нарачка

ЗАБЕЛЕШКА : овој комплет е за возила со Фабрички Халогени Системи, нема да работи со возила СО Фабрички СКРИЕНИ.Ве молиме потврдете ја ставката ако може да одговара на вашиот автомобил пред да ја купите.ПРЕДВОДЕНИ Фарови : Тип На Приклучок : 9005/HB3 (Долг зрак) + H11 (Средно светло)Моќност : 55 W/Bulb LED Количина(секоја сијалица) : 4pcs COB Chipsoperating Напон : DC 9-32 V(вклопуваат 12v,24v возила)Температура На Бојата : Бела 6000 KIP68 номинална заптивка за вода и прашина,360 степен агол на зрак : Авијација 6063 алуминиумски профил работна температура : - 40-80 степени целзиусови 50.000 Часа Животна Употреба : Фарови,светло за магла. Светилки за магла : Тип На Приклучок : H8/H9/H11 Напон : DC10-24 VColour : 6000 K/ Варосуване : 40 W/Bulb Lifespan : >100, 000 hrs Light Боја : Бело. Опис : овој нов производ има висока прозрачна ефикасност, мала потрошувачка на енергија и долг работен век.Висока моќност, може да достигне 100 лесна инсталација, Директен приклучок и репродукција.Најдобро се користи За магла/ Светла за Возење/ Дневно Светло За Трчање DRLFaster заштеда на енергија за вклучување/ исклучување, заштита на животната средина, Стабилни перформанси, Преку строг тест, Користете побезбеден пакет За возење Вклучен : 2 X 9005 LED Сијалица За Фарови со Долг зрак 2x H11 LED Сијалица За Светло Со Средно светло 2x H11 LED СИЈАЛИЦА За Магла Супер светла : 400% посветла од халогените светилки, 6000k белата светлина го намалува заморот за време на возењето . Совршена шема на зрак : јасен зрак од 360 степени нема слепа зона . 50.000 часа живот : чип со ГОЛЕМА моќност ЗА да се обезбедат подобри перформанси, подолг век на траење и помалку замени . Турбо вентилатор за ладење : 12.000 вртежи во МИНУТА турбо вентилатор ја забрзува дисипацијата на топлина без бучава . 1-годишна гаранција без проблеми.

Избор на клиент

Нилт ХБ ЛЕД Сијалица Хи-Ло Зрак 8000 - 10000лм Комплет ЗА Конверзија 6500К Обновено
Нилт ХБ ЛЕД Сијалица Хи-Ло Зрак 8000 - 10000лм Комплет ЗА Конверзија 6500К

Поголема видливост, побезбедна светлина за возење.Спецификации : Модел : 9005 HB3 База На Сијалица : P20d Вкрст

DEN 223.84