Заштитена марка ликовна уметност „како стадо птици кристали на мраз на мојот прозорец“ уметност од Курт Шафер

Заштитена марка ликовна уметност „како стадо птици кристали на мраз на мојот прозорец“ уметност од Курт Шафер

DEN 1.67

Обновено

Достапно за нарачка

Уметник : Kurt Shaffer Photogressubject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела фотографија на мраз обрасци на чаша. Истакнати бои : црна, сива, бела, тен како самоук фотограф, Курт е страствен за фото-уметноста што ја создава. Растејќи во Калифорнија, Илиноис и на друго место, Курт најде многу за да се фотографира од самиот почеток. Длабока loveубов кон природата и нејзината зачувување беше предизвикана во текот на неговите извидници години од неговиот татко Игл извидник, додека од неговата уметничка мајка го наследи своето природно око за композиција. „Мојата терапија е време поминато во природа“, вели тој, што го споделува во најчиста форма, истакнувајќи дека „она што го фотографирам во природата не е подложено на манипулација со фотошоп“. Ова не само што носи повеќе од децении филм за снимање каде манипулацијата не се ни размислуваше. Од 1980 година, Курт ги повика Кливленд, Охајо дома и најде бесконечна фотографска можност низ целата држава, во секоја сезона. Тој честопати ги зачудува гледачите со убавината што ја наоѓа во вообичаено : „Гледам убавина на места и работи што многумина минуваат покрај несвесни“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црно -бела фотографија на мраз обрасци на чаша.

Избор на клиент

Трговска марка ликовна уметност „Алпски букет II сива“ платно уметност од Данхуи Наи Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Алпски букет II сива“ платно уметност од Данхуи Наи

Уметник : Danhui Naisubject : Floral Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Galleryобвиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничк�

DEN 2601.60
Tuphely Industries Hot Chocolate Cozy Зимски пијалоци Калиграфија Кафе знак платно Wallидна уметност, 20, дизајн по куќа Фенвеј Обновено
Tuphely Industries Hot Chocolate Cozy Зимски пијалоци Калиграфија Кафе знак платно Wallидна уметност, 20, дизајн по куќа Фенвеј

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

DEN 3.33
Заштитена марка ликовна уметност „во сенките на зајдисонце“ платно уметност од Никол Дитц, златна украсна рамка Обновено
Трговска марка ликовна уметност Свифт река ноќ Канвас уметност од Мајкл Бланшет Фотографија Бела мат, рамка за бреза Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Cacao VIII“ платно уметност од Chariklia Zarris Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Cacao VIII“ платно уметност од Chariklia Zarris

Уметник : Chariklia Zarris Предмет : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова е

DEN 2601.60
Трговска марка ликовна уметност „Индиго Роуз“ платно уметност од Шариклија Зарис Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Индиго Роуз“ платно уметност од Шариклија Зарис

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подго�

DEN 2035.52
Слики, оган од оган, 20х16, декоративна wallидна уметност на платно Обновено
Слики, оган од оган, 20х16, декоративна wallидна уметност на платно

Дозволете си да бидете земени од убавината на оваа наутичка слика Погледнете ги сите неверојатни работ�

DEN 2.33
Студио Винвуд Студио Флорална и ботаничка wallидна уметност платно за отпечатоци „Розово злато Греј“ Флорали - Бели, кафеави Обновено
Трговска марка уметност темно зелена платно уметност од Филип Саин-лауд Обновено
Трговска марка уметност темно зелена платно уметност од Филип Саин-лауд

Подготвени да се претставиме со обесени презентации во различни големини, ова подготвено за виси, уметн

DEN 639.68
Винвуд студио типографија и цитати wallидна уметност платно печати „семејство е сè 15 'Семејни цитати и изреки - кафеава, бела Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Вудленд Фернс I“ платно уметност од E. J. Lowe Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Вудленд Фернс I“ платно уметност од E. J. Lowe

Уметник : E J Lowesubject : Floral Style : ModernCentury Modern Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, у

DEN 2601.60
Трговска марка ликовна уметност „Океански елементи I“ платно уметност од Шариклија Зарис Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Океански елементи I“ платно уметност од Шариклија Зарис

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подг�

DEN 639.68