DesignArt 'Битуменски цветна панел за завеси

DesignArt 'Битуменски цветна панел за завеси

DEN 2.33

Обновено

Достапно за нарачка

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со ова акварелно сликарство на христали, пердуви и рози завеса . Оваа елегантна традиционална завеса се печати со употреба на високо квалитетно еколошко мастило отпорно на бледнее, и е рачно изработено по барање само за вас . Фабриката за факс-линен е изработена од 270 GSM полиестер што му дозволува на овој кафеав да се измие целосно и безбедно машинско миење . завесите се украсни и не се затемнуваат. Филтрацијата на светлината е 50% : просторијата ќе биде темнина кога ќе се затвори и ќе обезбеди приватност. сепак нема целосно да ја блокира светлината . Карактеристики : . - Стил : Традиционален. - Предмет : Цветни. - Боја : кафеава. - Модел : цвет. - Италијанско мастило со голема густина. - Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. - Филтрација на светлина : 2,5/5. Не затемнување. - Полу-ласка ленена постелнина. - Машински перење. - Рачно изработено на побарувачка. - Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . - Неколку големини достапни италијанско мастило со голема густина. Тип на заглавие за третман на прозорецот : џеб на прачка. Достапни се перници за појавување, постелнина, wallидна уметност и килими . Машината што се мие.

Избор на клиент

Панорамски поглед на дизајнот Обновено
Панорамски поглед на дизајнот

Акцентирајте ги и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија с

DEN 460.16
DesignArt 'Цртеж на сини цвеќиња со мала птица на бела' цветна панел за завеси Обновено
DesignArt 'Цртеж на сини цвеќиња со мала птица на бела' цветна панел за завеси

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 316.64
DesignArt „Едноставна геометриска шема со модерни завеси со модерни завеси од средниот век Обновено
DesignArt „Едноставна геометриска шема со модерни завеси со модерни завеси од средниот век

Нагласете и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со оваа

DEN 575.20
Чист прозорец со текстура со текстура на панел за завеси, 52 63 Обновено
Чист прозорец со текстура со текстура на панел за завеси, 52 63

Водени од верувањето дека велнесот започнува во домот, чистиот прозорец текстура со текстура на панели

DEN 485.76
DesignArt „Тропско светло расположение II“ Тропски панел за завеси Обновено
DesignArt „Тропско светло расположение II“ Тропски панел за завеси

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 532.64
DesignArt 'Сфери Пинк X' модерен панел за завеси од средниот век Обновено
DesignArt 'Сфери Пинк X' модерен панел за завеси од средниот век

Акцентирајте ги и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија с

DEN 575.20
Главни места Слика осум метални панел за завеси за прозорци Обновено
Главни места Слика осум метални панел за завеси за прозорци

Додадете треперлива фокусна точка во која било просторија со главната фигура осум панел за завеси...

DEN 254.24
Главни простории чиста со панел за завеси со еден прозорец Обновено
Главни простории чиста со панел за завеси со еден прозорец

Донесете современ стил и трендовски талент во секоја просторија во вашиот дом со главните места со пане

DEN 319.84
DesignArt 'Spheres Pink IV' Bohemian & Eclectic Curne, панел Обновено
DesignArt 'Spheres Pink IV' Bohemian & Eclectic Curne, панел

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 1.33
DesignArt „Убава и дива елен XII“ панел за завеси Обновено
DesignArt „Убава и дива елен XII“ панел за завеси

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 2.67
DesignArt „Loveубовна двојка во Париз III“ Романтична панел за завеси Обновено
DesignArt „Loveубовна двојка во Париз III“ Романтична панел за завеси

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 1.00
DesignArt 'Симетричен темно портокалово фрактален цвет' Апстрактна панел за завеси Обновено
DesignArt 'Симетричен темно портокалово фрактален цвет' Апстрактна панел за завеси

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 351.84
DesignArt 'Апстракт ретро дизајн xxiii' модерен панел за завеси од средниот век Обновено
DesignArt 'Апстракт ретро дизајн xxiii' модерен панел за завеси од средниот век

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 1.00
DesignArt 'Гранџ ефект со светла шема на графити' Модерен и современ панел за завеси Обновено
DesignArt 'Гранџ ефект со светла шема на графити' Модерен и современ панел за завеси

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

DEN 1.33
DesignART 'Womanената усни шема во ретро поп -уметност стил' модерен панел за завеси Обновено
DesignART 'Womanената усни шема во ретро поп -уметност стил' модерен панел за завеси

Акцентирајте ги и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија с

DEN 2.67
DesignArt 'Апстрактна племенска шема' Боемска и еклектична панел за завеси Обновено
DesignArt 'Апстрактна племенска шема' Боемска и еклектична панел за завеси

Акцентирајте ги и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија с

DEN 1.00
Домашна бесконечна шипка за џеб прозорец завеси, на располагање на повеќе димензии Обновено
Домашна бесконечна шипка за џеб прозорец завеси, на располагање на повеќе димензии

Завесите за прозорецот на vcny infrinity чиста прачка додаваат допир на мека елеганција во секоја просторија �

DEN 0.67