Облеки за долен екстремитет на лимфедем - MDSD300L

Облеки за долен екстремитет на лимфедем - MDSD300L

DEN 319.84

Обновено

Достапно за нарачка

Четири или осум ракави на комори за употреба со пумпи за лимфедем на циркус. Четири комори може да се користат со пумпи MDS5150 и MDS5200. Осум коморни облека може да се користат со Pump MDS5208. Опремено со патент прстени и рачки со лесна влечка. Материјал со висок степен за да се зголеми удобноста на пациентот. Облека за долен екстремитет на лимфедем - MDSD300 L.

Избор на клиент

казка женска зимска супер мека топла нејасна обложена влечка чорапи Обновено
казка женска зимска супер мека топла нејасна обложена влечка чорапи

Женски Зимски Супер Меки Топли Нејасни Држачи Обложени Со Руно Чорапи Со Влечки Карактеристично : матер

DEN 383.84
Компресија висока компресија на бутот, црна - редовна, б - секоја од нив Обновено
Компресија висока компресија на бутот, црна - редовна, б - секоја од нив

Медицинската компресија во болницата Курад, кој е во различни избори за терапија, кои помагаат да се обе

DEN 281.44
Подарок за Денот на мајката Халмарк - чорапи за мајчинство Обновено
Подарок за Денот на мајката Халмарк - чорапи за мајчинство

Брендот „Халмарк“ е широко признат како најдобар за честитки, обвивка за подароци и многу повеќе...

DEN 2.67
Лигата правдата Машки Екипаж Чорапи, 6-Пакет Обновено
Лигата правдата Машки Екипаж Чорапи, 6-Пакет

Канализирајте го вашиот внатрешен суперхерој со стил! Овој 6Пакет Чорапи На Екипажот од Лигата На Правд�

DEN 2.67
Ханес Женска Амортизирана Екипа Атлетски Чорапи, 10+ бонус пакет Обновено
Ханес Женска Амортизирана Екипа Атлетски Чорапи, 10+ бонус пакет

Патот може да биде тежок Овие Ханес Амортизирани Чорапи На Екипажот ќе помогнат да се направи малку пом�

DEN 79.52
Одмаздата на турција Обновено
Одмаздата на турција

Кој знаеше дека денот на благодарноста ќе се врати да не прогонува? Турција дојде на нивниот ден на прес�

DEN 287.84
Чорапи на екипажот за бебиња и мали деца, 3-пакувања, големини 18м-5Т Обновено
Чорапи на екипажот за бебиња и мали деца, 3-пакувања, големини 18м-5Т

Вашето малечко ќе изгледа симпатично во оваа 3пакет на Conder Nation Crew чорапи Одликувајќи се со трендовски ди

DEN 303.84
Кул Чорапи 7УП Големи Точки Забавно Печатење Новина Чорапи На Екипажот За Мажи Обновено
Кул Чорапи 7УП Големи Точки Забавно Печатење Новина Чорапи На Екипажот За Мажи

ОТКАЧЕНИ, ГЛУПАВИ, СМЕШНИ ЧОРАПИ : 7 ГОЛЕМИ ТОЧКИ ПЕЧАТЕНИ Новини Подароци Кул, глупави, забавни и среќни

DEN 0.67
Чорапи Летни Жени Секси Чорапи Чипка Нето Чорапи Бутовите Чорапи Секси Чорапи Обновено
Чорапи Летни Жени Секси Чорапи Чипка Нето Чорапи Бутовите Чорапи Секси Чорапи

Летни Жени Секси Чорапи Чипка Нето Чорапи Бутовите Чорапи Секси Чорапи Можеме да гарантираме дека цело�

DEN 108.32
Парови Поставени мажи Екипаж Чорапи Мода Памук Цветни Печати Топло Разнобојни Дебели Обновено
Парови Поставени мажи Екипаж Чорапи Мода Памук Цветни Печати Топло Разнобојни Дебели

Материјалпамук + спандексон големина најмногу одговара, обичните чорапи ни одговараат женска големина

DEN 3.00
Авиа Женска Про Технолошка Перница Без Шоу Чорапи Обновено
Авиа Женска Про Технолошка Перница Без Шоу Чорапи

Поддршка за лак и мрежа за дишење земете ја перницата на авиа, без Емисии На нови височини, одржувајќи ги

DEN 159.52
Д-Р Шол Дипломирал Компресија Колено Високи Чорапи, Пакет Обновено
Д-Р Шол Дипломирал Компресија Колено Високи Чорапи, Пакет

Се лизга во целодневна удобност и поддршка со женските модни чорапи со висока компресија на коленото на

DEN 3.00
Јузо Машка Моќ Удобност Чорапи Hg Стандард Ретро Лента Бела Голем Стандард 2601ads L Обновено
Јузо Машка Моќ Удобност Чорапи Hg Стандард Ретро Лента Бела Голем Стандард 2601ads L

Добијте целодневна удобност со Чорапите За Компресија На Моќта На Јузо! Со класичен широк ребрест стил,

DEN 2.67
Дирфоамс Женски Екипаж Чорапи, 2-Пакет Обновено
Дирфоамс Женски Екипаж Чорапи, 2-Пакет

Ултра нејасни чорапи, влечки или и двете? Вие одлучувате како сакате да носите неверојатно кадифни Чора�

DEN 2.33
Кошмар Пред Божиќ Женски Престој-Стави Лагер Чорапи, 10-Пакет, Големина 4-10 Обновено
Кошмар Пред Божиќ Женски Престој-Стави Лагер Чорапи, 10-Пакет, Големина 4-10

Чувајте ги вашите денови удобни и шарени со овој 10Пакет Кошмар Пред Божиќниот Женски ПрестојСтавете Чо�

DEN 63.52
Јукурем Парови Зимски Топли Снежни Чорапи Плус Кадифени Подни Чорапи Што Дишат Обновено
Јукурем Парови Зимски Топли Снежни Чорапи Плус Кадифени Подни Чорапи Што Дишат

Спецификација : Пол : ЖЕНИ Тип На Ставка : Чорап Дебелина : Дебела (Зима) Тип На Чорап : Секојдневен...

DEN 254.40
Велинг Пар Плажа Чорапи Брзо Сушење Анти Лизгање Ликра Мажи Жени Сурфање Пливање Чевли За Отворено Обновено
Велинг Пар Плажа Чорапи Брзо Сушење Анти Лизгање Ликра Мажи Жени Сурфање Пливање Чевли За Отворено

Опис : Дизајниран Со карактеристики На дишење, мазна и висока еластичност, овој чорап за нуркање е лесен

DEN 1.67
Мук Лукс Женски Кабина Чорапи, 2-Пакет Обновено
Мук Лукс Женски Кабина Чорапи, 2-Пакет

Студени нозе? Го имаме одговорот Топлите И пријатни Чорапи Од Кабината На Мук Лукс ги одржуваат вашите п

DEN 0.67
Хари Потер Женски Престој-Стави Лагер Чорапи, 10-Пакет, Големина 4-10 Обновено
Хари Потер Женски Престој-Стави Лагер Чорапи, 10-Пакет, Големина 4-10

Чувајте ги вашите денови удобни и шарени со Овој 10Пакет На Хари Потер Женски ПрестојСтави Лагер Чорапи!

DEN 1.67
Жени Дами Меки Меки Крзно Кревет Чорап Зимски Топла Папучи Руно Наредени Спц нови Обновено
Жени Дами Меки Меки Крзно Кревет Чорап Зимски Топла Папучи Руно Наредени Спц нови

опис 100% сосема нов и висок квалитет големина : една големина Боја : како што е прикажано Количина : 1 пар М

DEN 271.84
Парови Бамбус Влакна Ултра-тенки Еластични Свилени Кратки Свилени Чорапи Мажи Обновено
Парови Бамбус Влакна Ултра-тенки Еластични Свилени Кратки Свилени Чорапи Мажи

10 Пара Бамбус Влакна Ултратенки Еластични Свилени Кратки Свилени Чорапи Мажи Чорапи Опис : t t Conditon : t100% �

DEN 239.84
Божиќни Чорапи Секојдневна Работа Деловни Чорапи 3д Божиќ Санта Елен Печатење Средни Спортски Чорапи Обновено
Божиќни Чорапи Секојдневна Работа Деловни Чорапи 3д Божиќ Санта Елен Печатење Средни Спортски Чорапи

Обични Работни Деловни Чорапи 3д Божиќно Печатење На Санта Елен Средни Спортски Чорапи Карактеристика :

DEN 1.00
Пејакидсаа Женски Кабел Плетени Затоплувачи За Нозе Еластични Чорапи За Покривање На Нозете Со Цврста Боја Обновено
Пејакидсаа Женски Кабел Плетени Затоплувачи За Нозе Еластични Чорапи За Покривање На Нозете Со Цврста Боја

СпецификацијаТ Стил : МодаТ.Материјал : Полиестер Должина : Редовно Повод : Повик Големина : Една Големин�

DEN 399.84