Континентал контиспортконтакт П265 45Р 104ј бсв летна гума Одговара: - Акура МД Ш-АВД, 2017-Порше Макан ГТС

Континентал контиспортконтакт П265 45Р 104ј бсв летна гума Одговара: - Акура МД Ш-АВД, 2017-Порше Макан ГТС

DEN 3362.24

Обновено

Достапно за нарачка

Премиум летна гума со ултра високи перформанси дизајнирана да комбинира кратки растојанија на сопирање и цврсто влечење во свиоци со ефикасност на горивото и долг животен век на траење 265/45 ZR20 104 Y FR Conti Sport Contact 5 : . Conti Sport Contact® 5 е одговорот на continental на ентузијастите за спортско возење желба за гума за изведба со силни карактеристики на ракување и моќно влечење без да се жртвува ефикасноста на горивото и животот на шарите. Уникатното соединение на континентал Црно чили, заедно со специјален дизајн на шарите што безмилосно го фаќа патот и се држи за аглите со врвно ракување. На Conti Sport Contact€ 5 вродените карактеристики, исто така, помагаат при пократки растојанија на сопирање и помал отпор на тркалање, застанувајќи побрзо и траат подолго. За ентузијастот за изведба кој го сака сето тоа , Conti Sport Contact ® 5 е крајната рамнотежа и прецизност. Одговара : 2019-23 Хонда Пасош Елита 2013 Мерцедес-Бенц МЛ350 Блутек 4матик 2020-22 Порше Макан ГТС 2010 Мерцедес-Бенц МЛ350 4матик 2015-16 Порше Макан Турбо 2019 Порше Макан База 2006-09 Мерцедес-Бенц Р350 4матик 2022-23 масерати Леванте Модена С 2010-11 Мерцедес-БЕНЦ Р350 Блутек 4матик 2017-21 масерати леванте база 2023 Порше Макан Т 2013 мерцедес-бенц мл550 4матик 2012 Мерцедес-Бенц Р350 4матик 2008 Мерцедес-Бенц Р320 цди 2007 Мерцедес-Бенц Р500 База 2009 Мерцедес-Бенц Р320 Блутек 2007 Мерцедес-бенц р63 амг База И Повеќе - Додадете Го ВАШЕТО ВОЗИЛО Во нашиот додаток за вклопување За Да Проверите.

Избор на клиент

Континентална contisportcontact 5p P275 35R 102y bsw летна гума Одговара: Бентли Континентал ГТ, 2006-Бентли Континентал Летање Обновено
Toyo Proxes Sport 295 35R 107Y одговара: - Конкуренција BMW, BMW M Обновено
Toyo Proxes Sport 295 35R 107Y одговара: - Конкуренција BMW, BMW M

Proxes Sport е гума за перформанси што е дизајнирана за употреба на современи спортски автомобили и луксузни

DEN 2030.88
Петлас Вело СПОРТ ПТ 255 35Р19РФ 96В Бсв Одговара: Кадилак Ктс База, -Ауди А Кватро Техника Обновено
Петлас Вело СПОРТ ПТ 255 35Р19РФ 96В Бсв Одговара: Кадилак Ктс База, -Ауди А Кватро Техника

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

DEN 1642.88
Мастеркрафт Лср Гранд Туринг Цела Сезона 225 50Р 92В Патничка Гума Одговара: 2003-Понтијак Гранд Ам СЕ2, 2000-Бмв З Купе Обновено
Мастеркрафт Лср Гранд Туринг Цела Сезона 225 50Р 92В Патничка Гума Одговара: 2003-Понтијак Гранд Ам СЕ2, 2000-Бмв З Купе

Mastercraft Lsr Grand turing 225 / 50 R16 92voverviewle Lsr Гранд Туринг Од Mastercraft е гума за сите сезони која е наменета за употреба

DEN 1131.52
Mastercraft Stratus AP LT265 70R 93Y лесен камион гума Обновено
Mastercraft Stratus AP LT265 70R 93Y лесен камион гума

GMax RS е гума за ултрависоки перформанси што е дизајнирана за употреба во летните месеци благодарение на �

DEN 2476.32
Континентал конспортконтакт П295 30Р 100и бсв летна гума Обновено
Континентал конспортконтакт П295 30Р 100и бсв летна гума

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

DEN 3260.96
Тојо Прокси Плус 275 40р И Гума Обновено
Тојо Прокси Плус 275 40р И Гума

Управувачот е брз и прецизен во неговата реакција и гумата се стабилизира наспроти притисокот на возењ�

DEN 3161.60
Кумхо Екста ПС 265 35ЗР18ХЛ 97В БВ Гума Со Ултра Високи Перформанси Обновено
Кумхо Екста ПС 265 35ЗР18ХЛ 97В БВ Гума Со Ултра Високи Перформанси

Екста PS31 може да се пофали со софистицирана асиметрична шема на шарите што го оптимизира зафатот и стаб�

DEN 1.00
Јокохама Адван Спортски Перформанси 255 35Р 97Ј ХЛ Патничка Гума Одговара: 2007-Мерцедес-бенц с 4матик, 2017-Ауди П Техника Обновено
Петлас Вело СПОРТ ПТ 245 40ЗР 245 40Р 98В ХЛ Гума Со Високи Перформанси Одговара: -Шевролет Малибу ЛТ, 2013-Шевролет Малибу Обновено
Winrun R 245 35R 95W XL Гума Со Високи Перформанси Одговара: Volvo St Polestar , - Volkswagen Arteon SEL Premium R-Line Обновено
Winrun R 245 35R 95W XL Гума Со Високи Перформанси Одговара: Volvo St Polestar , - Volkswagen Arteon SEL Premium R-Line

Внимание! Поради големината На Гумите Пакетите може ДА се ОДВОЈАТ во курирскиот објект и да не се ИСПОРА

DEN 1.67
Тојо прокси спорт П275 35Р 99И летна гума Обновено
Тојо прокси спорт П275 35Р 99И летна гума

Toyo proxes спорт P275 / 35 R18 99 Y летна гума toyo proxes спорт P275 / 35 R18 99 Y летна Гума Одговара : 200910 Chevrolet Corvette Z06 201213 Chevrolet

DEN 3161.60
Кумхо Екста ПС 275 35ЗР18ХЛ 99В БВ Гума Со Ултра Високи Перформанси Обновено
Кумхо Екста ПС 275 35ЗР18ХЛ 99В БВ Гума Со Ултра Високи Перформанси

Екста PS31 може да се пофали со софистицирана асиметрична шема на шарите што го оптимизира зафатот и стаб�

DEN 6960.00
Континентален Екстремен Контакт Спорт Лето 265 35ZR 99Y XL Патничка Гума Обновено
Континентален Екстремен Контакт Спорт Лето 265 35ZR 99Y XL Патничка Гума

Континентален Екстремен Контакт спорт 02 265 / 35 ZR20 99 Y Xloverviewконтактен Спорт на Континентал 02 е летна гума з

DEN 2311.04