&F Рачно Изработени Бои Пигмент Стап, 38мл, Марс Портокал

&F Рачно Изработени Бои Пигмент Стап, 38мл, Марс Портокал

DEN 275.04

Обновено

Достапно за нарачка

Идеален за енкаустика, овој пигментен стап е маслена боја произведена со доволно восок за бојата да се обликува во форма на стап, што ќе ви овозможи да цртате или сликате директно на површина без четки, палети, цевки за боја или растворувачи. Богато е пигментиран со мека конзистентност на кармин што му ја дава истата флуидност, суптилност и издржливост на традиционалните маслени бои. Овој стап нуди одлична конзистентност и за поголема јачина на филмот. Направени во мали серии, внимателно мелени и обликувани со помош на пчелин восок и природен растителен восок, ленено масло и пигмент. Нема адитиви, екстендери, замени или олеснувачи. Разновиден.

Избор на клиент

Даниел Смит Боја На Масло Растворлива Во Вода, Цевка од 37 мл, Манган Сина Нијанса Обновено
Даниел Смит Боја На Масло Растворлива Во Вода, Цевка од 37 мл, Манган Сина Нијанса

Оваа маслена боја растворлива во вода е совршена за маслени сликари кои сакаат да избегнат груби раство

DEN 1.33
Академијата грумбахер Маслена Боја, 37мл, Неизбелена Титаниумска Бела Боја Обновено
Академијата грумбахер Маслена Боја, 37мл, Неизбелена Титаниумска Бела Боја

Дизајнирана да биде поекономична без да го загрози квалитетот, оваа боја на масло има одлична јачина и к

DEN 3.00
Аква Маслена Боја 40мл, Жолт Окер Природен Обновено
Аква Маслена Боја 40мл, Жолт Окер Природен

Оваа разноврсна маслена боја растворлива во вода е богато пигментирана, лесна и дизајнирана специјално

DEN 0.67
Рембрант Таленс Кобра Студија Вода Мешана Боја На Масло, 200мл, Пирол Црвено Светло Обновено
Рембрант Таленс Кобра Студија Вода Мешана Боја На Масло, 200мл, Пирол Црвено Светло

Добијте ги сите придобивки од сликањето со масло без штетните растворувачи! Кобра студија боите за меша

DEN 0.67
Шут Букви Емајл, Пинта, Средно Сива Боја Обновено
Шут Букви Емајл, Пинта, Средно Сива Боја

1 Емајл Со Букви, Пинта, Средно Сива Боја, емајлот со висок сјај на база на масло е за внатрешна и надвореш

DEN 1.00
Даниел Смит Боја На Масло Растворлива Во Вода, 37мл Цевка, Ханза Жолт Медиум Обновено
Даниел Смит Боја На Масло Растворлива Во Вода, 37мл Цевка, Ханза Жолт Медиум

Оваа маслена боја растворлива во вода е совршена за маслени сликари кои сакаат да избегнат груби раство

DEN 335.20
Кобра Вода Мешавина Масло Боја 40мл, Неапол Жолта Светлина Обновено
Кобра Вода Мешавина Масло Боја 40мл, Неапол Жолта Светлина

Нудејќи неограничени можности за амбициозниот уметник, оваа боја на масло што може да се меша со вода да

DEN 223.84
Винсор и Њутн Грифин Алкид Боја, 37мл, Неапол Жолта Боја Обновено
Винсор и Њутн Грифин Алкид Боја, 37мл, Неапол Жолта Боја

Оваа боја има значителни технички и креативни предности во однос на маслата и акрилите Тоа е уметничка �

DEN 275.04
Рембрант Таленс Ван Гог Нафта Стартер Сет, 10-Бои Обновено
Рембрант Таленс Ван Гог Нафта Стартер Сет, 10-Бои

Овој комплет со атрактивна цена содржи десет цевки од 20 мл избрани масла Од Ван Гог Овој комплет нуди ши�

DEN 2.33
Сенелие Уметници ' Боја На Масло, 40мл Цевка, Хром Оксид Зелена С3 Обновено
Сенелие Уметници ' Боја На Масло, 40мл Цевка, Хром Оксид Зелена С3

Маслена Боја На Уметниците сенелие, Цевка од 40 мл, Зелен Хром Оксид Зелен С3 оваа маслена боја на врвните

DEN 0.33
Далер-Роуни грузиска Боја На Масло, Цевка од 38 мл, Виридијанска Нијанса Обновено
Далер-Роуни грузиска Боја На Масло, Цевка од 38 мл, Виридијанска Нијанса

Оваа маслена боја содржи пигменти кои се избираат внимателно за да обезбедат висок степен на трајност и

DEN 140.48
Маслена Боја На Уметниците на рембрант, 40мл, Асфалтум Обновено
Маслена Боја На Уметниците на рембрант, 40мл, Асфалтум

Оваа професионална квалитетна маслена боја има високо концентрирани, чисти пигменти мелени со ленено м

DEN 335.20
Ривс Масло Бои-Вовед Во Уметноста, Во собата на 144, мл цевки Обновено
Ривс Масло Бои-Вовед Во Уметноста, Во собата на 144, мл цевки

Ривс Масло Боја Училиште Пакет содржи 144 Нетоксични бои Пакетот вклучува 12 цевки од секоја од 12те компле

DEN 2.33
Шут Букви Емајл, оз., Имитација Злато Обновено
Шут Букви Емајл, оз., Имитација Злато

Овој емајл со висок сјај на база на масло е за внатрешна и надворешна употреба на метали, дрво и стакло...

DEN 3.33
Боб Рос Течно Основно Палто, тегла од 500 мл, Течно Бело Обновено
Боб Рос Течно Основно Палто, тегла од 500 мл, Течно Бело

Боб Рос Течно Основно Палто, Тегла од 500 мл, Течно Бело Течно Бело Е Едно Боб Рос Течни Основни Палта од су

DEN 137.60
Боја на Масло на Уметници холбајн, 40мл, Никел Азо Жолта Обновено
Боја на Масло на Уметници холбајн, 40мл, Никел Азо Жолта

Оваа Боја На Масло На Уметниците Холбајн содржи внимателно избрани пигменти кои се мелат до десет пати,

DEN 2.00