Екена Милхаурд 8 W 12 H 12'l 3-страничен Riverwood Endurathane Fau Wood Teailing Beam, Premium Cherry

Екена Милхаурд 8 W 12 H 12'l 3-страничен Riverwood Endurathane Fau Wood Teailing Beam, Premium Cherry

DEN 2.00

Обновено

Достапно за нарачка

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво. Поради неговата лесна тежина и леснотијата на инсталација, можете лесно да создадете карактеристика за привлекување на засводени тавани или обични простори. Прекрасно раскинување долги ходници или распоред на отворени концепти. Шупниот дизајн исто така ви овозможува да скриете кабел, цевки или да направите прилагодени светлосни карактеристики. За луксузно ажурирање, комбинирајте неколку греди заедно за зачудувачка шема на решетка или обична бандаж. Поддршка за поддршка на греди, со тоа што ги покрива со греди од дрво од дрво за моментален топол и луксузен изглед. Со бескрајна ширина, комбинации на длабочина и висина; Постои зрак за да одговара на секој проект. Заштедете време и пари со зраци на зраци, затоа што не бараат широка работна сила и експертиза или скапа опрема за инсталирање. Нашите греди можат лесно да се инсталираат како проект DIY со стандардни алатки и хардвер. Плус, тие се практично бесплатно за одржување. За подобрување на целокупната автентичност, Ekena Millwork нуди опционално капнување на гумени зраци за да го реплицира изгледот на тешкиот, фалсификуван хардвер за прицврстување на ковано железо. Секоја серија е завршена и ќе има различни поттикнувања и бои. Лесен, лесен за инсталирање со едноставно блокирање на дрво. Автентични и точни реални текстури на дрво. Направено од полиуретан со висока густина, екстремно издржливо и без одржување. Достапно во повеќе ширини, длабочини и височини за да одговараат на практично секој проект. Додадете значителна домашна вредност со сите естетски придобивки од вистинско дрво без никакви недостатоци.

Избор на клиент

6 W 6 H 14'l 2-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, мед роса Обновено
6 W 6 H 14'l 2-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, мед роса

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 2.00
12 w 12 H 10'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво таванот зрак, запалена мед роса Обновено
12 w 12 H 10'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво таванот зрак, запалена мед роса

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Ekena Millwork 8 W 10 H 10'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен златен даб Обновено
Ekena Millwork 8 W 10 H 10'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен златен даб

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 2.33
Екена Милхаурд 162 Долна ширина 166 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дното на исечокот Обновено
Екена Милхаурд 162 Долна ширина 166 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дното на исечокот

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 0.33
Ekena Millwork 6 W 6 H 18'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони Обновено
Ekena Millwork 6 W 6 H 18'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 3.33
Ekena Millwork 48 W 14 H 1 P Pitch Naple Architectural одделение PVC Gable Pediment Обновено
Ekena Millwork 48 W 14 H 1 P Pitch Naple Architectural одделение PVC Gable Pediment

ПВЦпедиментите не се порозни што им овозможуваат да се држат против најсилните природни елементи...

DEN 2.67
4 H 1 P 92 L Matthews Architectural одделение PVC Tentil Trim Обновено
4 H 1 P 92 L Matthews Architectural одделение PVC Tentil Trim

Сега можете лесно да го вклучите ова класично обликување во вашиот надворешен стил со нашата разноврсн�

DEN 207.84
Ekena Millwork 2 W 1 2 D 10 H Милер заграда за ковано железо ,, антички бакар Обновено
Ekena Millwork 2 W 1 2 D 10 H Милер заграда за ковано железо ,, антички бакар

Загради за ковано железо обезбедуваат алтернатива на држачите од дрво и корбели Со употреба на ковано ж

DEN 1.00
4 w 8 H 16'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен бор, природен бор, природен бор, природен Обновено
Ekena Millwork 107 Долна ширина 3 4 Топ ширина 3 8 H 7 8 P Dentil Crosshead Обновено
Ekena Millwork 107 Долна ширина 3 4 Топ ширина 3 8 H 7 8 P Dentil Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 2.33
Ekena Millwork 41 Долна ширина 1 2 горната ширина 6 H 1 P Традиционална вкрстена глава Обновено
Ekena Millwork 41 Долна ширина 1 2 горната ширина 6 H 1 P Традиционална вкрстена глава

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 2.33
Ekena Millwork 10 W 6 H 18'l 3-страничен груб пион ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони Обновено
Ekena Millwork 10 W 6 H 18'l 3-страничен груб пион ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето за

DEN 320.00