Ekena Millwork 6 W 10 H 14'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша

Ekena Millwork 6 W 10 H 14'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша

DEN 2.67

Обновено

Достапно за нарачка

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво. Поради неговата лесна тежина и леснотијата на инсталација, можете лесно да создадете карактеристика за привлекување на засводени тавани или обични простори. Прекрасно раскинување долги ходници или распоред на отворени концепти. Шупниот дизајн исто така ви овозможува да скриете кабел, цевки или да направите прилагодени светлосни карактеристики. За луксузно ажурирање, комбинирајте неколку греди заедно за зачудувачка шема на решетка или обична бандаж. Поддршка за поддршка на греди, со тоа што ги покрива со греди од дрво од дрво за моментален топол и луксузен изглед. Со бескрајна ширина, комбинации на длабочина и висина; Постои зрак за да одговара на секој проект. Заштедете време и пари со зраци на зраци, затоа што не бараат широка работна сила и експертиза или скапа опрема за инсталирање. Нашите греди можат лесно да се инсталираат како проект DIY со стандардни алатки и хардвер. Плус, тие се практично бесплатно за одржување. За подобрување на целокупната автентичност, Ekena Millwork нуди опционално капнување на гумени зраци за да го реплицира изгледот на тешкиот, фалсификуван хардвер за прицврстување на ковано железо. Секоја серија е завршена и ќе има различни поттикнувања и бои. Лесен, лесен за инсталирање со едноставно блокирање на дрво. Автентични и точни реални текстури на дрво. Направено од полиуретан со висока густина, екстремно издржливо и без одржување. Достапно во повеќе ширини, длабочини и височини за да одговараат на практично секој проект. Додадете значителна домашна вредност со сите естетски придобивки од вистинско дрво без никакви недостатоци.

Избор на клиент

Ekena Millwork 137 Долна ширина 7 8 Топ ширина 1 4 H 1 P Традиционална вкрстена глава со трим Обновено
Ekena Millwork 137 Долна ширина 7 8 Топ ширина 1 4 H 1 P Традиционална вкрстена глава со трим

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 957.60
Ekena Millwork 63 W 1 2 H 3 8 T големи декоративни тавански панели за декорации во архитектонско одделение ПВЦ Обновено
Ekena Millwork 63 W 1 2 H 3 8 T големи декоративни тавански панели за декорации во архитектонско одделение ПВЦ

Нанесете ја вашата личност во вашиот дом со нашите современи тавански панели за елегантна или разигран�

DEN 3.00
Ekena Millwork 66 W 17-1 2 H 2 P Weated Cap зборуваше архитектонско одделение ПВЦ педимент Обновено
Ekena Millwork 66 W 17-1 2 H 2 P Weated Cap зборуваше архитектонско одделение ПВЦ педимент

Додавањето на ПВЦ педимент во дом веднаш додава длабочина, карактер и клучна архитектонска карактерист

DEN 3.33
96 W 48 H 2 D 4 F, Pitch, Saratoga Architectural одделение PVC Gable Brace Обновено
96 W 48 H 2 D 4 F, Pitch, Saratoga Architectural одделение PVC Gable Brace

Со повеќе стилови на веб, акорд и кралски пост, плус дополнителни достапни опции за нарачка, нашите загр�

DEN 3.33
Екена мелница 4 w 4 h 10'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони Обновено
Екена мелница 4 w 4 h 10'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 2.33
Екена Милхаурд 4 W 20 D 32 H Империјал занаетчија груба пила заграда, западен црвен кедар Обновено
Екена Милхаурд 4 W 20 D 32 H Империјал занаетчија груба пила заграда, западен црвен кедар

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1.33
4 W 48 H 2 P обичен ПВЦ пиластер w Декоративен капитал и база Обновено
4 W 48 H 2 P обичен ПВЦ пиластер w Декоративен капитал и база

Нашите пиластери се висококвалитетни ПВЦ направени за да личат на шармот на дрво, но без влошување и одр

DEN 2.33
Ekena Millwork 97 Долна ширина 3 4 Топ ширина 7 8 H 1 4 P Classic Crosshead Обновено
Ekena Millwork 97 Долна ширина 3 4 Топ ширина 7 8 H 1 4 P Classic Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 1919.20
Ekena Millwork 38 W 19 H 2 P половина круг зборуваше архитектонско одделение ПВЦ педимент Обновено
Ekena Millwork 38 W 19 H 2 P половина круг зборуваше архитектонско одделение ПВЦ педимент

Додавањето на ПВЦ педимент во дом веднаш додава длабочина, карактер и клучна архитектонска карактерист

DEN 415.84
4 w 12 H 12'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау, дрвен тавански зрак, подготвена фабрика Обновено
4 w 12 H 12'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау, дрвен тавански зрак, подготвена фабрика

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
Ekena Millwork 6 W 12 H 24'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша Обновено
Ekena Millwork 6 W 12 H 24'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 1919.20
6 W 8 H 32 L Медитерански груб пила рафтер опашка, западно црвен кедар Обновено
6 W 8 H 32 L Медитерански груб пила рафтер опашка, западно црвен кедар

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

DEN 3.00
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана Обновено
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 2.67
Ekena Millwork 3 W 10 D 10 H Морис челична заграда, прав обложена со црна боја Обновено
Ekena Millwork 3 W 10 D 10 H Морис челична заграда, прав обложена со црна боја

Инсталацијата е ветре со претходно дупчење дупки Челикот ја исполнува побарувачката за урбан, индустри

DEN 320.00
8 W 10 H 12'l 3-еднострана песочна ендруратан фау дрво таванот зрак, запален бор, изгорен бор, Обновено
8 W 10 H 12'l 3-еднострана песочна ендруратан фау дрво таванот зрак, запален бор, изгорен бор,

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 1919.20
Ekena Millwork 12 W 10 H 24'l 3-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природна пепел Обновено
Ekena Millwork 12 W 10 H 24'l 3-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природна пепел

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1.00
Екена Милхаурд 1 2 W 3 8 BW 1 2 D 1 2 H Мал Капитал на Честерфилд, цреша Обновено
Екена Милхаурд 1 2 W 3 8 BW 1 2 D 1 2 H Мал Капитал на Честерфилд, цреша

Моделирани по оригиналните историски обрасци и дизајни, нашите врежани дрвени престолнини се убави акц

DEN 0.33
Ekena Millwork 6 W 6 H 18'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони Обновено
Ekena Millwork 6 W 6 H 18'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 3.33
Ekena Millwork 107 Долна ширина 3 4 Топ ширина 3 8 H 7 8 P Dentil Crosshead Обновено
Ekena Millwork 107 Долна ширина 3 4 Топ ширина 3 8 H 7 8 P Dentil Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 2.33
12 w 12 H 10'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво таванот зрак, запалена мед роса Обновено
12 w 12 H 10'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво таванот зрак, запалена мед роса

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1919.20
14 59 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на ролетни за прозорци, шила за бленда, насликани Обновено
14 59 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на ролетни за прозорци, шила за бленда, насликани

Најмногу рустикален изглед на популарни надворешни стилови на блендата, ролетни од табла и куќи беа нај

DEN 1.33
6 W 6 H 14'l 2-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, мед роса Обновено
6 W 6 H 14'l 2-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, мед роса

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 2.00
Ekena Millwork 1 2 W 30 D 30 H Традиционален занаетчија мазна заграда, западен црвен кедар Обновено
Ekena Millwork 1 2 W 30 D 30 H Традиционален занаетчија мазна заграда, западен црвен кедар

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 0.67