Ekena Millwork 107 Долна ширина 3 4 Топ ширина 3 8 H 7 8 P Dentil Crosshead

Ekena Millwork 107 Долна ширина 3 4 Топ ширина 3 8 H 7 8 P Dentil Crosshead

DEN 2.33

Обновено

Достапно за нарачка

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со додавање на поголема привлечност за надворешноста на еден дом, треба да размислат за вкрстените глави. Врвките се големи прилози што обично се поставени на врвот на прозорецот, вратата или големата влезна врата. Направено од лесен, но сепак издржлив полиуретан со висока густина, вкрстените глави се лесни за секој да ги инсталира. Слободно можете да изберете од неверојатен избор на големини и стил што ќе одговараат на потребите на вашиот проект. Доаѓа фабрички подготвен и подготвен за сликање. Лесно инсталирајте го со целосно врзано лепило или нокти. Совршен за надворешни и внатрешни апликации. Составен од полиуретан со висока густина, што го прави траен, но лесен производ. Непропустливи на природните елементи. Прилагодете со клучеви, пиластери и педименти за извонреден изглед.

Избор на клиент

Ekena Millwork 2 W 1 2 D 10 H Милер заграда за ковано железо ,, антички бакар Обновено
Ekena Millwork 2 W 1 2 D 10 H Милер заграда за ковано железо ,, антички бакар

Загради за ковано железо обезбедуваат алтернатива на држачите од дрво и корбели Со употреба на ковано ж

DEN 1.00
Ekena Millwork 24 W 14 H правоаголник Gable отвор: подготвен, функционален, груб пикан западен црвен кедар гејбл Вент В. Обновено
Ekena Millwork 24 W 14 H правоаголник Gable отвор: подготвен, функционален, груб пикан западен црвен кедар гејбл Вент В.

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 3.00
8 w 6 H 18'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво тавански зрак, запален бор, изгорен бор, Обновено
8 w 6 H 18'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво тавански зрак, запален бор, изгорен бор,

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1.67
Ekena Millwork 10 W 6 H 18'l 3-страничен груб пион ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони Обновено
Ekena Millwork 10 W 6 H 18'l 3-страничен груб пион ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето за

DEN 320.00
Ekena Millwork 12 W 10 H 24'l 3-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природна пепел Обновено
Ekena Millwork 12 W 10 H 24'l 3-страничен песок од мијалник Ендуратан Фау Вуд тавански зрак, природна пепел

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 1.00
Ekena Millwork 8 W 24 D 28 H Westlake Rough Sawn Craftsman Outlooker, Douglas Fir Обновено
Ekena Millwork 8 W 24 D 28 H Westlake Rough Sawn Craftsman Outlooker, Douglas Fir

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 477.60
14 59 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на ролетни за прозорци, шила за бленда, насликани Обновено
14 59 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на ролетни за прозорци, шила за бленда, насликани

Најмногу рустикален изглед на популарни надворешни стилови на блендата, ролетни од табла и куќи беа нај

DEN 1.33
Ekena Millwork 10 W 12'H песок разнесена ендуратан фау дрво што не е прилагодена на плоштад колона со FAU Iron Capital & Base Обновено
Ekena Millwork 10 W 12'H песок разнесена ендуратан фау дрво што не е прилагодена на плоштад колона со FAU Iron Capital & Base

Исцедените завршувања на нашите столбови од дрво од дрво носат временска патина и карактер што ги прави

DEN 719.84
Ekena Millwork 112 Долна ширина 3 8 горната ширина 5 H 7 8 P Stratford Crosshead Обновено
Ekena Millwork 112 Долна ширина 3 8 горната ширина 5 H 7 8 P Stratford Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 1919.20
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана Обновено
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 2.67
12 w 10 H 22'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум хикорија Обновено
12 w 10 H 22'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум хикорија

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 3.33
60 W 30 H 4 D 6 F, Pitch, Vanguard Architectural Grade PVC Gable Brace Обновено
60 W 30 H 4 D 6 F, Pitch, Vanguard Architectural Grade PVC Gable Brace

Со повеќе стилови на веб, акорд и кралски пост, плус дополнителни достапни опции за нарачка, нашите загр�

DEN 2.33
Ekena Millwork 97 Долна ширина 3 4 Топ ширина 7 8 H 1 4 P Classic Crosshead Обновено
Ekena Millwork 97 Долна ширина 3 4 Топ ширина 7 8 H 1 4 P Classic Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 1919.20
4 w 8 H 16'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен бор, природен бор, природен бор, природен Обновено
Ekena Millwork 6 W 12 H 22'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум орев Обновено
Ekena Millwork 6 W 12 H 22'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум орев

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 2.67
Ekena Millwork 38 W 19 H 2 P половина круг зборуваше архитектонско одделение ПВЦ педимент Обновено
Ekena Millwork 38 W 19 H 2 P половина круг зборуваше архитектонско одделение ПВЦ педимент

Додавањето на ПВЦ педимент во дом веднаш додава длабочина, карактер и клучна архитектонска карактерист

DEN 415.84
Ekena Millwork 6 W 10 H 14'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша Обновено
Ekena Millwork 6 W 10 H 14'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум цреша

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 2.67