Пастрело Палета Нож, #044

Пастрело Палета Нож, 044

DEN 223.84

Обновено

Достапно за нарачка

ВО соработка со италијанскиот уметник Франко Пастрело, РГМ создаде серија ножеви за палети базирани околу техниката на сликање со "меки ножеви за палети."Овој нож за палета има тесен стил на сечилото со фин врв на точка што ви обезбедува најголема флексибилност и прецизност за прикажување на ситни детали. Идеален за композиции кои вклучуваат трева, коса, течни форми и деликатни обрасци или спецификации на светлина. Сечилото е специјално третирано за да обезбеди заштита и да ја подобри ширењето на бојата. За употреба со релјефни пасти како малтер, гелови, пасти за моделирање или гесо, Уживајте и со акрилик и со масла, Ergономска рачка.

Избор на клиент

Италијански Плус Сликарство Нож, 83 Обновено
Италијански Плус Сликарство Нож, 83

Ножевите за сликање ви овозможуваат да вметнете линиска работа, текстура и обрасци во вашите слики Овој

DEN 0.33
Чекор Линија Црна Сликарство Нож, 45 Обновено
Чекор Линија Црна Сликарство Нож, 45

Овој нож за сликање е изработен од црн елоксиран нерѓосувачки челик кој додава и издржливост и долговеч

DEN 3.00
Италијански Плус Палета Нож, 113 Обновено
Италијански Плус Палета Нож, 113

Ргм италијански Плус Палета Нож, #113создадете мазна, конзистентна и персонализирана палета со овој висо�

DEN 3.33