Canon LV XGA Lumens 500: Контраст 1. LCD проектор за зумирање LCD 6832B002

Canon LV XGA Lumens 500: Контраст 1. LCD проектор за зумирање LCD 6832B002

DEN 1.00

Обновено

Достапно за нарачка

Состојба : New Package : Продажба на мало Canon LV-7292 M е нашата најприфатлива резолуција на XGA широк екран (1024 x 768) LCD проектор, со 2200 лумени на осветленост и многу ефикасен сооднос на контраст 500 : 1. LV-7292 M обезбедува јасен, живописен квалитет на слика во голем број на околини. Со влез HDMI, сигнали со висока дефиниција 1080p од сателитски и дигитални кабелски кутии, како и играчи на Blu-ray, можат да се проектираат со висок квалитет, како што можат дигиталните слики. Покрај тоа, проекторот има систем за осветлување на ламби кој може да испорача до 6000 часа живот на ламбата во еко -режим. Со тежина помала од 6,6 фунти. (3,0кг) и компактен димензии, LV-7292 M нуди флексибилност во преносна употреба или инсталација. Исто така, го поедноставува вашиот распоред за одржување благодарение на животот на филтерот од 5500 часа. Пакетот вклучува : 6832 B002, покритие на леќи, далечински управувач, кабел VGA, кабел за напојување, софтвер, прирачник Производ може да се разликува од Image Generate Informater Производителот : Канон, Интекспроизводител Дел Број : 6832 B002 Управувач со веб -страница на веб -страница Address : Brand Name : Canon Product Series : LVProduct Model : LV-7292 MProduct Name : LV-7292 M LCD Projector Product Type : LCD Projector Technical Information Projection Method : Front Lens Zoom Type : Manual Zoom Manual Zoom Factor : 1.2x Lamp Number of Lamps : 1 Normal Mode Lamp Life : 4000 Hour Economy Mode Lamp Lifeивот : 6000 Corrimagestandard Mode Brightness : 2200 lmnative Резолуција : 1024 x 768 Graphic режим : Xganative Aspect Сооднос : 4 : 3компатибилен аспект сооднос : 16 : 9 Contrast Сооднос : 500 : 1 Video Video Сигнал Стандард : HDTVINPUT Скенирање Формат : 1080 Poutput Scan формат : 720 Paudionumer : Излезна моќност : 1 wspeaker Излез режим : Monointer Faces/portsnumber of HDMI порти : 1 HDMI : yes Composite Видео : yesvga in : yespower Опис Вклучен напон : 240 V Акфизички карактеристики (приближна) : 6.60 lb метод на проекција : фронт. Рачен фактор за зумирање : 1.2x. Број на ламби : 1. Lifeивот на ламбата со нормален режим : 4000 час. Lifeивот на ламбата на режимот на економијата : 6000 час. Осветленост на стандардниот режим : 2200 lm. Мајчин резолуција : 1024 x 768. Графички режим : xga. Сооднос на мајчин аспект : 4 : 3. Сооднос на контраст : 500 : 1. Стандард за видео сигнал : HDTV. Формат на влез за скенирање : 1080p. Формат на излезно скенирање : 720p. Број на пристаништа HDMI : 1. HDMI : Да. VGA во : Да. Композитно видео : Да. Тежина (приближна) : 6,60 lb.

Избор на клиент

Домашен Проектор, Мини Проектор Full HD 1080P LED ПРОЕКТОР Пренослив Дизајн И Едноставна Работа Моќен Дизајн На Вентилаторот Обновено
Оптома Тв610сти-ДЛП проектор-П - ВИП-3Д-луменс-ВХГА-16: - 720п Обновено
Оптома Тв610сти-ДЛП проектор-П - ВИП-3Д-луменс-ВХГА-16: - 720п

Оптома Тв610стиДЛП проектор 3д Клучни Карактеристики и Придобивки : Комуницирајте со проектираната слик

DEN 1435.04
- Nite Видео Проектор 1080p & 200 Поддржан Лумен, Домашен Проектор Театарски Систем За Надворешна И Внатрешна Употреба, Пренослив Обновено
Optoma GT200, Lumens, се-во-еден LED Gametime Projector Обновено
Optoma GT200, Lumens, се-во-еден LED Gametime Projector

Боја : Димензии на црниот производ : 3.1x12.8x8.9 инчи Тежина на производот : 2,2 фунти SKU : ADIB00 B64 N8 IU Боја : Дименз�

DEN 0.33
Philips Picopi PP - DLP Projector - RGB LED - Lumens - WVGA - 16: - Сребрена Обновено
Philips Picopi PP - DLP Projector - RGB LED - Lumens - WVGA - 16: - Сребрена

Philips Picopix PPX4010 DLP Projector Сребрен клуч Карактеристики и придобивки : Smart Engine со LED технологија Проект HD видеа

DEN 0.67
НП-М352ВС 3500-Лумен Пренослив Проектор Обновено
НП-М352ВС 3500-Лумен Пренослив Проектор

Беспрекорно презентирајте ја вашата публика користејќи ГО NEC M352 WS, пренослив проектор со широк екран, уп

DEN 1.00
18ВО ДИЈАГ PS18WG МАСА ПРЕНОСЛИВ VW 4: 10, 8X14, 4IN Обновено
18ВО ДИЈАГ PS18WG МАСА ПРЕНОСЛИВ VW 4: 10, 8X14, 4IN

Елита ЕКРАНИ PS18 WG4 Pico Sport Пренослив Табела Врвот Слободен Стои Проекција Екран (18" 4 : 3 Сооднос) (Versa White / Star

DEN 0.67
Епсон НАСПРОТИ-3ЛЦД проектор-пренослив-лумени-лумени - XGA-4: 3 Обновено
Епсон НАСПРОТИ-3ЛЦД проектор-пренослив-лумени-лумени - XGA-4: 3

Epson VS3103 LCD проекторпреносни Клучни Карактеристики и Придобивки : 3lcd технологија за квалитет и боја што е

DEN 1439.84
Оптома Хд131хе 3Д ДЛП Проектор, 16: 9 Обновено
Оптома Хд131хе 3Д ДЛП Проектор, 16: 9

Оптома HD131 Xe е неверојатно моќен проектор со висока резолуција 1080p дизајниран да испорача прекрасно ква�

DEN 14384.00
Sangean® Am Fm Дигитален Реал Компактен Пренослив Часовник Радио Обновено
Sangean® Am Fm Дигитален Реал Компактен Пренослив Часовник Радио

ОВА ДИГИТАЛНО Компактно Радио АМ / ФМ Е удобен, мултифункционален уред дизајниран да се вклопи во мали п�

DEN 0.67
Епсон НАСПРОТИ СВГА 3ЛЦД Проектор, Лумени, Пиксели, 1. Зум Обновено
Епсон НАСПРОТИ СВГА 3ЛЦД Проектор, Лумени, Пиксели, 1. Зум

Технологија : 3ЛЦД Режими на прикажување : СВГА Нудејќи три пати поголема осветленост на бојата и до три �

DEN 0.33
Луменс водеше со HDMI, VGA, AV, USB, аудио преносен проектор Обновено
Луменс водеше со HDMI, VGA, AV, USB, аудио преносен проектор

3500 LUMENS HD LED проектор со вградени звучници и 5,8 инчен LCD TFT дисплеј Домашна резолуција : 1280 x 800 dpi, Резолуција

DEN 1.67
Мини Проектор, Интерактивен Екран Вграден Во Звучници Пренослив Проектор За Домашен Приклучок НА ЕУ Обновено
Мини Проектор, Интерактивен Екран Вграден Во Звучници Пренослив Проектор За Домашен Приклучок НА ЕУ

Мини Проектор, Интерактивен Екран Вграден Во Звучници Пренослив Проектор За Домашен ПРИКЛУЧОК НА ЕУ Сп�

DEN 1.00