Глуварче од глуварче органски памук природен неискрена DSQ крпа од пелена Префлати брои - големина на новороденче ПП

Глуварче од глуварче органски памук природен неискрена DSQ крпа од пелена Префлати брои - големина на новороденче ПП

DEN 182.88

Обновено

Достапно за нарачка

Екстремно економично, не е ни чудо што нашите префлати со години се одвиваат. Одлична вредност, ќе заштедите пари на пелени за еднократна употреба, ќе го намалите стапалото на животната средина и ќе направите здрав и безбеден избор за вашето бебе. Пелените на глуварчето од глуварче се 100% неразбирливи, органски памук, сертифицирани органски за глобалниот органски текстилен стандард (GOTS) што е највисок стандард на органите во индустријата. Овие префлати за квалитет на услугата за пелена (DSQ) се достапни во традиционалните димензии на преклопување што им овозможуваат на пелените да се склопуваат пред или назад, или искривени во бикини. Исто така, достапни се и префлати кои нудат помодерен пресек; Малку пошироко и пократко од традиционалните префлати. Помодерната големина на нашите безгласни префлати им овозможува на пелените да се користат со прицврстувач на Snappi подолг временски период, или едноставно да се влечат во капакот на пелена без воопшто прицврстувач (стил на лежење). Но, не дозволувајте името да ве измами; Нашите безгласни префлати сè уште работат одлично со иглички! DSQ DSQ Prefolds се конструира со дизајн на троен панел (дополнителни слоеви во централниот панел), засилено шиење и дополнителен мек органски памук на кој му треба само единечна подготвителна миење пред почетната употреба (иако тие ќе станат најмногу апсорбирачки по 3-5 миења) . Органскиот памук од глуварче не е прскан, третиран или завршен што резултира во супериорна јачина и им овозможува на пелените да ватираат и да се караат по само неколку миења. Произведени и извори одговорно во Пакистан. Корисно навестување : Откривме дека многу родители ги користат овие префлати како висококвалитетни 100% органски памучни крпи од памук! Мека, издржлива и високо апсорбирана. Не се третирани или испрскани, овие се безбедни за бебето и ќе траат преку повеќе деца за наредните години . 100% овластен органски памук : Сертифициран со Глобалниот органски текстилен стандард (GOTS) - највисок стандард на органите во индустријата. Може да се користи со или без иглички или snappi. Може да се склопи и за употреба во школка, покривка или џебна пелена.

Избор на клиент

Меихуида Жените Плетени Прикривање Фустан Долг Ракав V Вратот Без Грб Види-преку Издлабени Плажа Фустан Обновено
Меихуида Жените Плетени Прикривање Фустан Долг Ракав V Вратот Без Грб Види-преку Издлабени Плажа Фустан

Големина Шема Големина (см) St Length : t80tt Bust : t82ttwast : t70t Hip : t80 Мt Length : t82tt Bust : t87ttwast : t75t Hip : t85 Lt Length : t84tt Bust : t92ttwast

DEN 3.00
Акделко Хл Гм Оригинална Опрема Мотор Хидрауличен Вентил За Прилагодување На Вентилот Обновено
Акделко Хл Гм Оригинална Опрема Мотор Хидрауличен Вентил За Прилагодување На Вентилот

Ацделко Гм Оригинална Опрема Мотор Хидрауличен Вентил Прилагодувач / Вентил Кревач е гмпрепорачана зам

DEN 1.00
Туск Небо Монистра Тркало 5. + 2. Мат Црна ЗА КАН-АМ маверик хц ДПС 2014- Обновено
Туск Небо Монистра Тркало 5. + 2. Мат Црна ЗА КАН-АМ маверик хц ДПС 2014-

Специјални Белешки : Освен ако не го замените ова точно тркало, мора да купите две за соодветно поставув�

DEN 3821.60
Женски Откачи Поли Половина Перница Без Шоу Лагер Чорапи, Парови Обновено
Женски Откачи Поли Половина Перница Без Шоу Лагер Чорапи, Парови

Додадете слој на удобност на обувките со Педови Женски чорапи за облоги Нивниот крој и дизајнот без шоу

DEN 3.00
Хром Батерија Ytx20 - Bs Мотоцикл Батерија За Buell 1200cc Rr 1990 Обновено
Хром Батерија Ytx20 - Bs Мотоцикл Батерија За Buell 1200cc Rr 1990

СИТЕ Ytx20BS chrome батерии AGM батерии СЕ произведени со највисок квалитет на материјали и ригорозно тестиран�

DEN 2.00
Серија Редовни Врски За Поврзување - 3 8 752-и врска за поврзување само-боја Обновено
Серија Редовни Врски За Поврзување - 3 8 752-и врска за поврзување само-боја

752 Серии Редовни Врски За Поврзување, 3 / 8 инчи, 2.800 фунти, Самообоени, 10 по Кутија кемпбел 752 Серии Редовни

DEN 3.33
Fanxing Клиренс Женска Качулка За Заштита Од Сонце Јакна Лесна Кошула За Сонце Со Долги Ракави За Жени Со Џебно Пешачење НА Обновено
Жица Коцка Конектори Пластични Плакарот Конектори Со Кабел Поштенски Врски Обновено
Жица Коцка Конектори Пластични Плакарот Конектори Со Кабел Поштенски Врски

Опис конекторите за жичани коцки се направени од отпорна пластика за безбедно спојување на панелите Ле�

DEN 143.84
Велосипед седиште цевка алуминиумска легура цпу амортизер седиште пост амортизер Обновено
Велосипед седиште цевка алуминиумска легура цпу амортизер седиште пост амортизер

опишете : * сосема нов и квалитетен * Изработен од висококвалитетен материјал, издржлив и практиченповеќ

DEN 2.67
Чудо вондервинк 504-Женска Панталона За Чистење Карго Со Права Нога Обновено
Чудо вондервинк 504-Женска Панталона За Чистење Карго Со Права Нога

Женската Чудотворна 504 карго панталона има два предни пространи џебови за сечење, еден заден џеб за лепе

DEN 558.40
Furhaven Миленичиња Производи Фау Руно И Chenille Мека Ткаени Ладење Гел Меморија Пена Софа Стил Миленичиња Кревет За Кучиња Обновено
Ballsfhk Женски Еден Моден Секси Бикини Плажа Костим За Капење Обновено
Ballsfhk Женски Еден Моден Секси Бикини Плажа Костим За Капење

Големина : С Биста : 8994см / 35,0437,01" Половината : 8691см / 33,8635,83" Колк : 101106см / 39,7641,73"Големина : М Биста : 9499см / 37,01

DEN 2.33
Кингстон Месинг Кс3272аксбс Реставрација 8 Мост Кујна Славина Со Распрскувач, Полиран Месинг Обновено
Кингстон Месинг Кс3272аксбс Реставрација 8 Мост Кујна Славина Со Распрскувач, Полиран Месинг

Класичната уметност од крајот на 19 Век до почетокот на 20 Век е прекрасно огледувана во традиционалниот �

DEN 2.67
Чувајте Мала Корпа За Корпи, Црвена, 5-Пакување Обновено
Чувајте Мала Корпа За Корпи, Црвена, 5-Пакување

Чувајте ја вашата училница неутрална и фокусирајте се на наставникот Вие одлучувате кога вниманието од

DEN 2.33
Dteck Galaxy 5g Случај 3D Pu Кожа Паричник Флип Заштитни Телефон Случај Со Рачен Ремен Картичка Слотови Држач Џеб Покритие За Обновено
Графички бран Жени Морнарица Хедер Сина Графички Тркач Резервоарот Врвот-Дизајн Од Страна На Луѓето М Обновено
Графички бран Жени Морнарица Хедер Сина Графички Тркач Резервоарот Врвот-Дизајн Од Страна На Луѓето М

точка пауза 3.0 САМО ПРОИЗВОДИТЕ ШТО ГИ ПРОДАВА ДИЗАЈНОТЧОВЕЧКИ СЛУЖБЕНИК ГАРАНТИРАНО ЌЕ бидат АВТЕНТИЧ

DEN 0.33
Инктастичен Пингвин Девојка Снегулки Подарок Бебе Девојка Боди Обновено
Инктастичен Пингвин Девојка Снегулки Подарок Бебе Девојка Боди

Симпатична Пингвин Девојка За Новороденчиња Ползавец Со Јас срцето Снег и малку снегулки дизајн Нашите

DEN 0.67
Орбиц Рачно Изработена Перница За Фрлање Обновено
Орбиц Рачно Изработена Перница За Фрлање

Додадете поп боја со оваа дизајнерска кружна перница за фрлање во виолетови и маслинови бои Предната тк

DEN 1.00
Artје Б Уметничко Студио Златно Украсено Дрво Врамено Со Двојно Матирање Музејски Уметнички Принт Со Наслов-Синиот Град Обновено
Ступел Индустрии Детален Букет Тропски Цвеќиња Црвена Розова Фотографија Платно Ѕид Уметност Дизајн Од Елиза Катерал, 30 40 Обновено