внатре Alocasia Sarian Live Houseplant со светла индиректна сончева светлина- парче

внатре Alocasia Sarian Live Houseplant со светла индиректна сончева светлина- парче

DEN 3.33

Обновено

Достапно за нарачка

Саријан Алоказија прикажува кожење, брановидно острици, стрелка во форма, темно зелено зеленило со светло бели долги главни вени. Кога температурите почнуваат да се спуштаат, тие мора да бидат внесени внатре; Саријан не прави добро на температури пониски од 55 степени. Ако се одгледува во потопла клима, оваа сорта може да достигне висока и широка до 12 метри. Кога се одгледува во поладни клими, ќе порасне приближно 5 до 6 метри високи и широки. Оваа уникатна куќичка напредува во затворено со светла индиректна сончева светлина. Вклучува (1) Алоказија Саријан Хаусплант во 10-инчен сад за одгледувач. Пеформите најдобро во затворено, но можат да се одгледуваат на отворено во зоните на тврдоста на УСАА 9-11. Уникатни обликувани зелени лисја. Зрела големина на отворено е висока 5-10 стапки и ширина 2-6 стапки. Врши најдобро во светло во светло индиректно сонце.

Избор на клиент

Сино Портокалова Дизни Тоа Место Обновено
Сино Портокалова Дизни Тоа Место

Сино Портокалова Дизни Спот Тоа! Игра Азбука Учење Игри За Деца Едукативни Играчки Слики Појавување На �

DEN 0.33
Scosche strikeBASE - Адаптер За Напојување-Вати-а-За apple iPad iPhone iPod Обновено
Scosche strikeBASE - Адаптер За Напојување-Вати-а-За apple iPad iPhone iPod

Адаптер за напојување на scosche strike BASE 5 Вати овој практичен Полнач За Молња За Ѕид на Scosche strike BASE ви овозмо�

DEN 3.00
Примарен Сребрен Стерлинг Сребрен Родиум-обложен Кубен Цирконски Ѕвезден Прстен Обновено
Примарен Сребрен Стерлинг Сребрен Родиум-обложен Кубен Цирконски Ѕвезден Прстен

Овој прстен на ѕвездите што паѓаат е навистина уметничко дело Одликувајќи се со дизајн со три ѕвезди и ч

DEN 0.67
Жолта Точка Мекини Краток Ракав Памучна Маица Со Недефинирани Подароци Обновено
Жолта Точка Мекини Краток Ракав Памучна Маица Со Недефинирани Подароци

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашиот 100% Памучен Унисекс врат На екипажот Бел

DEN 303.84
Кошмарот на дизни Тим Бартон Пред Божиќ-Група Ѕид Постер, 14.725 22.375 Обновено
Кошмарот на дизни Тим Бартон Пред Божиќ-Група Ѕид Постер, 14.725 22.375

Осветлете ја секоја просторија со Овој Кошмар На Дизни Тим Бартон Пред Божиќ Група Ѕид Постер...

DEN 2.33
Француски Тост Училишни Чевли За Момчиња, Големина: 3 Обновено
Француски Тост Училишни Чевли За Момчиња, Големина: 3

Француски Тост Момчиња Училишните Чевли беа дизајнирани за секаква свечена пригода и зафатени секојдн�

DEN 415.84
Примарна Сребрена Фунта Сребрена Кубна Цирконија Јули Раѓање Ангел Пепел Држач Кабел Синџир Ѓердан Обновено
Примарна Сребрена Фунта Сребрена Кубна Цирконија Јули Раѓање Ангел Пепел Држач Кабел Синџир Ѓердан

Чувајте ја вашата сакана близу до вашето срце заедно со месецот на раѓање со стил со овој уникатен ѓерда

DEN 0.33
Заштитен знак Ликовна Уметност Шанси Платнена Уметност Од Дин Русо, Црна Мат, Дрвена Рамка Обновено
Заштитен знак Ликовна Уметност Шанси Платнена Уметност Од Дин Русо, Црна Мат, Дрвена Рамка

Подготвена за презентација во рамка достапна во различни големини Заштитен Знак Ликовна Уметност "Шанс

DEN 2601.60
Матиз Галего Сардинили Бебешки Сардини Со Слатки Пикило Пиперки, Оз Може Обновено
Матиз Галего Сардинили Бебешки Сардини Со Слатки Пикило Пиперки, Оз Може

Дивифатени во водите На Шпанија, Италија и Хрватска и рачно спакувани Во Галиција Во северна Шпанија, Ма

DEN 47.68
Нурисон Фантазија Ботанички Чеша 5' 7'6 Површина Килим Обновено
Нурисон Фантазија Ботанички Чеша 5' 7'6 Површина Килим

Овие прекрасни преодни килими се прецизно изработени со предива со висока густина, рачно закачени и рач

DEN 1243.36
Ц Компресор за 2010-Хјундаи Тусон, 2011-Киа Спорт Обновено
Ц Компресор за 2010-Хјундаи Тусон, 2011-Киа Спорт

Изграден во сертифицирана производствена средина TS16949 за да се обезбеди постојан квалитет што ги испол�

DEN 2.33
Нетфли Сенка & Коска - Група Клучни Уметност Ѕид Постер, 14.725 22.375 Обновено
Нетфли Сенка & Коска - Група Клучни Уметност Ѕид Постер, 14.725 22.375

Овој Тренд Меѓународен Постер За Клучни Уметнички Ѕидови На Нетфликс Во Сенка И Група Коски е дизајнира

DEN 2.33
Национална Компанија За Дрвја 84 Гарвуд Смрека Венец Со Топли БЕЛИ LED Светла Обновено
Национална Компанија За Дрвја 84 Гарвуд Смрека Венец Со Топли БЕЛИ LED Светла

Смреката Од Гарвуд е венец со голем дијаметар кој е исечен со борови шишарки за природна привлечност...

DEN 1160.96
ACDelco GM Оригинални Делови Клима Уред Течност За Ладење Црево 15-3317015-Одговара изберете: 1994-CHEVROLET GMT-400, 1994-GMC Обновено
ACDelco GM Оригинални Делови Клима Уред Течност За Ладење Црево 15-3317015-Одговара изберете: 1994-CHEVROLET GMT-400, 1994-GMC

Acdelco Gm Оригинална Опрема A / C Течни Црева За Ладење го поврзуваат излезот на кондензаторот со експанзион�

DEN 2.67
Август Карлин Цврст Кадифен Килим, Браун, 6'9' Обновено
Август Карлин Цврст Кадифен Килим, Браун, 6'9'

Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи �

DEN 2.00
Калифорнија Цврст Кадифен Тркач Килим, Перивинкл, 2 '3 5' Обновено
Калифорнија Цврст Кадифен Тркач Килим, Перивинкл, 2 '3 5'

За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита...

DEN 1.33
Модвеј Лејла Перформанси Кадифе Целосна Кралица Насловот Во Морнарицата Обновено
Модвеј Лејла Перформанси Кадифе Целосна Кралица Насловот Во Морнарицата

Понудете глам деко стил и гроздобер модерна елеганција на вашата главна спална соба или декор за спална

DEN 2.67