Трансценд-флеш мемориска картичка - Гб-Класа-СДХЦ

Трансценд-флеш мемориска картичка - Гб-Класа-СДХЦ

DEN 3.00

Обновено

Достапно за нарачка

Бидејќи високотехнолошките гаџети стануваат се понапредни со постојано подобрување на квалитетот на видеото и аудиото, ни треба дополнителна брзина и капацитет на меморија за да ги складираме нашите дигитални ремек-дела со висока резолуција. Придржувајќи се до новата спецификација Класа 10, SDHC картичките на Transcend настапуваат со стапка на пренос до 20mb/s на уреди што поддржуваат SD 3.0, осигурувајќи дека вашиот уред останува брз и реагира додека снимате и гледате датотеки. Серијата Sdhc Класа 10 нуди складирање на податоци со поголем волумен и оптимизирани перформанси за снимање со поддршка ЗА ФОРМАТИ НА ДАТОТЕКИ СО МАСТИ 32. Надминете 32gb Sdhc Класа 10 : Целосно компатибилен Со Sd 3.0 Стандарди. Сдхц Класа 10 во согласност. Компатибилен со сите уреди домаќини означени СО SDHC (не е компатибилен со стандардниот SD). Лесен за употреба, операција за приклучување и играње. Вграден Код За Корекција На Грешки (ECC) за откривање и исправување на грешките во преносот. Во согласност со безбедна дигитална Музичка иницијатива (сдми) барања за пренослив уред. Поддржува Заштита На Содржината за Медиуми За Снимање (КПРМ). Овозможува Во Системско Програмирање (ИНТЕРНЕТ ПРОВАЈДЕР) за ажурирање на фирмверот. Поддржува режими на автоматско подготвување, исклучување и спиење. Механички прекинувач за заштита од запишување. Рохс во согласност. Надминете Ја Доживотната Гаранција.

Избор на клиент

Sony 8GB SDHC Sdxc Класа UHS-R Мемориска Картичка Обновено
Sony 8GB SDHC Sdxc Класа UHS-R Мемориска Картичка

Брзина на пренос ДО 40mb / s Компатибилна со повеќе хардверски уреди SDHC / SDXC Се препорачува ЗА DSLR Камери и Це

DEN 319.68
SANDISK Ултра 8GB Класа Sdhc Мемориска Картичка ДО 40MB s Обновено
SANDISK Ултра 8GB Класа Sdhc Мемориска Картичка ДО 40MB s

Снимајте Целосна HD 1080p видео со Оваа Класа 10 во согласност 8 GB Ултра UHSI Sdhc Мемориска Картичка Од San Disk Со з�

DEN 1.67
Кингстон 4ГБ Сд Видео Слика Мемориска Картичка - М80 М100 Д55ИР Трага Игра Камери Обновено
Кингстон 4ГБ Сд Видео Слика Мемориска Картичка - М80 М100 Д55ИР Трага Игра Камери

Moultrie 4gb Sd Мемориска Картичка Сосема Ново Moultrie 4gb Sd мемориска Картичка чувајте слики во дигитална извидни

DEN 3.00
Duracell 4gb Безбедна Дигитална Картичка Со Висок Капацитет Обновено
Duracell 4gb Безбедна Дигитална Картичка Со Висок Капацитет

Duracell 4gb Безбедна Дигитална Картичка Со Висок Капацитет (SDHC), 4 GB Duracell 4gb Безбедна Дигитална Картичка со Ви�

DEN 303.68
Fujifilm 32gb Високи Перформанси UHS-I Sdhc Мемориска Картичка Обновено
Fujifilm 32gb Високи Перформанси UHS-I Sdhc Мемориска Картичка

Чувајте ги вашите фотографии, музика, видеа и повеќе НА Мемориската Картичка СО Високи Перформанси ОД 32

DEN 3.00
Sandisk 32gb Sdhc Класа Мемориска Картичка Обновено
Sandisk 32gb Sdhc Класа Мемориска Картичка

Чувајте ги вашите слики, дигитална музика и други мултимедија На Sdsdb032 GB35 32 GB Безбедна Дигитална Картичк�

DEN 302.08
Sony Sf-g Серија Тешки Sf-g32t-Флеш Мемориска Картичка-Gb - Видео Класа V Uhs-Ii U Класа-Sdhc Uhs-ii Обновено
Sony Sf-g Серија Тешки Sf-g32t-Флеш Мемориска Картичка-Gb - Видео Класа V Uhs-Ii U Класа-Sdhc Uhs-ii

Sony SFG серија ТЕШКИ SFG32 Tфлеш мемориска картичка32 GBSDHC UHSII Оваа sony sfg серија тешки sf g32t флеш мемориска карти

DEN 287.84
Трансцендент ТС16ГСДХЦ10У УХС-и 32ГБ Сдхц Мемориска Картичка Обновено
Трансцендент ТС16ГСДХЦ10У УХС-и 32ГБ Сдхц Мемориска Картичка

НАДМИНЕТЕ TS32 GSDHC10 U1 32 GB TS32 GSDHC10 U1 SDHC 600 X CLASS10 UHSI Картичка Клучни Карактеристики и Придобивки : Целосно комп�

DEN 2.33