Гил Скот-Херон-На Човек-Винил

Гил Скот-Херон-На Човек-Винил

DEN 1.00

Обновено

Достапно за нарачка

2014 ограничено издание 180гр винил притискање џез класици серија преиздавање на неговиот албум од 1972 година земени од оригиналниот мајстор ленти е најпознат по неговиот класичен збор песна/песна цитат; Револуцијата Нема Да Биде Телевизиска;. БГП. Парчиња Човек (Винил).

Избор на клиент

Круг-Париз Концерт-Винил Обновено
Круг-Париз Концерт-Винил

Заедно тие беа, некое време, неспоредливи.Ограничен винил лп притискање Кореја и Холандија штотуку го н�

DEN 576.00
Ву-Танг Клан-Суштински Ву-Танг Клан-Винил Обновено
Ву-Танг Клан-Суштински Ву-Танг Клан-Винил

КЛАН ВУТАНГ / ЕСЕНЦИЈАЛЕН КЛАН ВУТАНГ Ограничено двојно притискање на винил ЛП што содржи 20 класици од

DEN 3.00
Различни Уметници-Тајниот Музеј На Човештвото: Гитари Вол. 1: Пролог На Модерен Стил-Винил Обновено
Различни Уметници-Тајниот Музеј На Човештвото: Гитари Вол. 1: Пролог На Модерен Стил-Винил

Куриран од колекционерот на рекорди од 78 вртежи во минута, Пат Конте, 'Тајниот Музеј на Човештвото : Гита�

DEN 1.33
- Муза Во Нејзините Чувства-Винил Обновено
- Муза Во Нејзините Чувства-Винил

ДВСН (пејачот Даниел Дејли И продуцентот Деветнаесет85) ја свртеа страницата кон ново поглавје во нивнат

DEN 1.00
Североисток Југозапад Обновено
Североисток Југозапад

Мартин Бутрих, име синоним со децении со стручно курирани звучни продукции, има кариера се додека е плод

DEN 576.00
Самоубиство-Начин На Живот-Винил Обновено
Самоубиство-Начин На Живот-Винил

Прославувајќи ја својата 35годишнина, Неми / БМГ најавуваат специјално издание НА НАЧИН на ЖИВОТ, трети�

DEN 498.24
ЏО ВИЛИЈАМС, КАЕ ХАДСОН , ПОКИ - Имаше Време Ака Нашата Љубов Умира Ова Добива-Винил Обновено
ЏО ВИЛИЈАМС, КАЕ ХАДСОН , ПОКИ - Имаше Време Ака Нашата Љубов Умира Ова Добива-Винил

Имаше време беше најдобро познато на ретките фанови на душата бидејќи Нашата Љубов Умира Од Кае Вилијам

DEN 356.96
Беборн Бетон-Темнината Повторно Паѓа-Винил Обновено
Беборн Бетон-Темнината Повторно Паѓа-Винил

Електрична 7 Го Гледам Мојот ЖИВОТ НА ТВ6 "Темнината Повторно Паѓа" ги има сите состојки што го прават син

DEN 479.68
Лук Брајан - 1 Е Вол. - Винил Обновено
Лук Брајан - 1 Е Вол. - Винил

Лук Брајан #1 е Вол 2 вклучува 10 хитови на врвот на табелата! Сега достапен НА МАНДАРИНА ПОРТОКАЛОВА ЛП, ов

DEN 239.84
Приколка Лимон-Љубов Не Плаќаат Сметките Танцување Со Некој-Винил Обновено
Приколка Лимон-Љубов Не Плаќаат Сметките Танцување Со Некој-Винил

Седум инчен винил притискање Овој Лимон е сладок, а не кисел! Остин Буги Евиденција На Екипажот е горд шт

DEN 576.00
Хотин-Убава Ти-Винил Обновено
Хотин-Убава Ти-Винил

Хотин е проект за снимање На дилан ХотинФут, електронски уметник и дел менаџер На Нормални етикети Добр�

DEN 239.84
Бил Браун & Душата Инјекција-Т. Б. А. - Винил Обновено
Бил Браун & Душата Инјекција-Т. Б. А. - Винил

Мозокот зад душата на задоволството на луѓето класичен, " Дали Ме Слушаш Како Зборувам со Тебе?", Бил Брау

DEN 0.33
Нејт Мерсеро-Повеќе Техники-Винил Обновено
Нејт Мерсеро-Повеќе Техники-Винил

Мултиинструментален виртуоз, текстописец, продуцент и музички извршен Директор Нејт Мерсеро нуди Пове�

DEN 307.84
Мартовската Поделба-Цинк-Винил Обновено
Мартовската Поделба-Цинк-Винил

Џаред Путнам е еден од најплодните текстописци Во Тексас и тој ја заработува таа разлика во неговиот вт�

DEN 1.67
Пи Ви Расел-Џез Реунион-Винил Обновено
Пи Ви Расел-Џез Реунион-Винил

Оваа извонредна снимка содржи обединување на двајца од најдобритетенорсаксофонист Колман Хокинс И кла

DEN 239.84
Мајстор Фанк - Црвен Винил Ограничено Издание Обновено
Мајстор Фанк - Црвен Винил Ограничено Издание

Делукс црвен винил лп притискање со оригинална етикета, печатен внатрешен ракав, картонска јакна од пор

DEN 2.67
Педро Лавот-Единствената Причина Поради Која Се Чувствувам Сигурен-Винил Обновено
Педро Лавот-Единствената Причина Поради Која Се Чувствувам Сигурен-Винил

Винил лп притискање Единствената Причина Поради која Се Чувствувам Сигурна е второто ЕП Од Педро Лавот.

DEN 0.67
Бен Шеми - Десидерата - Ѕвезда Прашина-Винил Обновено
Бен Шеми - Десидерата - Ѕвезда Прашина-Винил

Ограничена боја винил лп притискање Канализирајќи ја својата позадина во класичната музика, БЕН Шеми н�

DEN 440.64
Б. Кинг-Индијанола Мисисипи Семиња-Винил Обновено
Б. Кинг-Индијанола Мисисипи Семиња-Винил

Винил лп притискање 18тиот студиски албум На Б Б Кинг, Индијанола Мисисипи семиња, беше објавен во 1970 год�

DEN 3.00
Дејв Окуму-Дојдов Од Љубов-Винил Обновено
Дејв Окуму-Дојдов Од Љубов-Винил

Албумот е Таписерија На црното искуство кое го истражува потеклото, наследството наavството, што значи д

DEN 576.00
Унтанки-Линии Прв Дел: Лилијан Билока-Винил Обновено
Унтанки-Линии Прв Дел: Лилијан Билока-Винил

Линиите се трилогија на циклуси на песни, со многу различни теми, но секоја инспирирана од поезијата и ф�

DEN 364.16
Дерек И МУИР,Џејми - Дарт Дрога-Винил Обновено
Дерек И МУИР,Џејми - Дарт Дрога-Винил

Пикадо Дрога (Винил).Искрените Записи на Џонс претставуваат преиздавање На албумот на дуото Џејми Муир �

DEN 1.67
Федерико Обеле-Холографска Месечина-Винил Обновено
Федерико Обеле-Холографска Месечина-Винил

6тиот студиски албум На Аргентинскиот пејач / текстописец со седиште во Бруклин вклучува гости Мауро Ре�

DEN 0.67
Мајк Олдфилд-Песни На Далечна Земја-Винил Обновено
Мајк Олдфилд-Песни На Далечна Земја-Винил

Песните на Далечната Земја е 16тиот албум На Мајк Олдфилд, објавен во 1994 година од Ворнер Музика Се базир�

DEN 576.00
Доктор Флуоресцентно-Винил Обновено
Доктор Флуоресцентно-Винил

Роден надвор од главите На Калифорниските музичари Скот Гилмор и Еди Руша (кој снима Како Тајно Коло и Е

DEN 191.84
Реба Мекентир-Посилна Од Вистината-Винил Обновено
Реба Мекентир-Посилна Од Вистината-Винил

Двојно винил лп притискање 2019 ослободување Посилен Од Вистината е 29тиот студиски албум Од кантри музич�

DEN 0.67
Калвин Кис-Продолжете Со Претпазливост Обновено
Калвин Кис-Продолжете Со Претпазливост

Беј Ареа џез гитара легендата Келвин Кис го издаде својот деби соло рекорд, ШонНеек, во 1971 година, и оста�

DEN 3.33
Оскар Петерсон-Добиваме Барања-Винил Обновено
Оскар Петерсон-Добиваме Барања-Винил

Винил лп притискање Ништо помалку од еден од одличните џезпијано трио албуми на сите времиња Првпат обј

DEN 576.00
Мајлс Дејвис-Вид На Сина [Моно Винил] Обновено
Мајлс Дејвис-Вид На Сина [Моно Винил]

Некако Сино е студиски албум на Американскиот џез музичар Мајлс Дејвис, првично објавен на 17 август 1959 г

DEN 0.33
Браќа на 4-Ти Кат-Најдоброто Од-Винил Обновено
Браќа на 4-Ти Кат-Најдоброто Од-Винил

Мислам На У3 Официјална вебстраница : www Сонцето Ќе Сјае5 Не Можам Да Си Помогнам (Продолжена Воведна Верз

DEN 3.33