Специјализираниот камион Рејбестос, училишниот автобус и роторите со средна должност

Специјализираниот камион Рејбестос, училишниот автобус и роторите со средна должност

DEN 1.00

Обновено

Достапно за нарачка

Развиени за побарувачки ситуации и тешка употреба на должноста, специјализиран камион Raybestos, училишен автобус и средна должност ротори се дизајнирани да обезбедат оптимална безбедност и извонредни перформанси во сите услови. Тие ги исполнуваат вклопувањето, формата и функцијата на ОЕ за да обезбедат сигурни перформанси и издржливост. Конфигурациите за ладење специфични за возилото и се комбинираат железо специфично за да се намали бучавата и да се подобри одговорноста за сопирањето што е супер мазно и ултра тивко. • Опкирање на камиони, училишен автобус и апликации со средна должност од класа 1 до класа 8 • Подобрена металургија за ситуации со висока температура и екстремни оптоварувања • Дизајн специфични за апликација-Совпаѓање на ОЕ форма, вклопување и функција за крајна јачина • Црна фузија или сива фузија 4.0 ™ Намачка - Заштитната обвивка го подобрува изгледот за чист, готов изглед • Балансирани рабови на мелница - 100% валидација обезбедува соодветна рамнотежа и ги минимизира вибрациите • Конфигурации за ване специфични за возилото - конфигурации за ладење на ОЕ за ладење за оптимално ладење, намалено згаснување на сопирачката и зголемено Lifeивот на подлогата • најтешкиот страничен износ - 0,05мм (0,002 ”) или помалку за намалена пулсираност на педалот, бучава од сопирачката и продолжениот живот на подлогата се вклопуваат : 2012-2015 Land Rover Range Rover Evoque и повеќе - Додадете го вашето возило на нашиот фит -виџет на вклопување во фигура на фит проверете.

Избор на клиент

Елемент Рејбестос Нов мајстор цилиндар, МЦ се вклопува во Изберете: Хонда Преверд Обновено
Елемент Рејбестос Нов мајстор цилиндар, МЦ се вклопува во Изберете: Хонда Преверд

Master Cylinders Raybestos Element3 им даваат на техничарите нов дел што одговара на секоја апликација, како и на оригин�

DEN 2.00
Електронски сензор за носење на Raybestos се вклопуваат: 2003- Volkswagen Passat Обновено
Електронски сензор за носење на Raybestos се вклопуваат: 2003- Volkswagen Passat

Raybestos PG PlProfessional Disc Disc сопирачката на сопирачките лоши сензори за абење се задолжителни за да ве информир

DEN 2.00
Комплет за заптивка за заптивка на сопирачките на сопирачките Raybestos, WK2012 Обновено
Комплет за заптивка за заптивка на сопирачките на сопирачките Raybestos, WK2012

Комплет за заптивка на сопирачките Raybestos Element3, дел број WK2012, нуди ново ниво на контрола и доверба на воза�

DEN 0.33
-Инела ротори се вклопуваат Изберете: 1987- BMW 735, BMW L7 Обновено
-Инела ротори се вклопуваат Изберете: 1987- BMW 735, BMW L7

Создадени за секојдневни услови за возење, Raybestos® RLine Professional одделение ротори обезбедуваат највисоко ни

DEN 8092.48
Цревата за сопирачките на елементите се вклопуваат Изберете: 1996- Toyota RAV4 Обновено
Цревата за сопирачките на елементите се вклопуваат Изберете: 1996- Toyota RAV4

Hoses Raybestos® Element3 ™ Цревата за сопирачките нудат целосна линија на производи со врвен автомобилски црева �

DEN 1851.20
Каблите на сопирачките на сопирачките на Raybestos, BC се вклопуваат: 1989- Ford Thunderbird, 1989- Меркур Кугар Обновено
Каблите на сопирачките на сопирачките на Raybestos, BC се вклопуваат: 1989- Ford Thunderbird, 1989- Меркур Кугар

Каблите на сопирачките Raybestos® Element3 ™ се најхран технички напредните кабли достапни во индустријата Изг

DEN 3679.84
Кабел за паркирање на сопирачките за паркирање Raybestos, БК се вклопува Изберете: 1977- Chevrolet K30, 1977- GMC K3500 Обновено
Кабел за паркирање на сопирачките за паркирање Raybestos, БК се вклопува Изберете: 1977- Chevrolet K30, 1977- GMC K3500

Каблите на сопирачките Raybestos® Element3 ™ се најхран технички напредните кабли достапни во индустријата...

DEN 798.08
Рејбестос специјализирани ротори на перформанси, се вклопува во избор: 2006- Mazda 6 Обновено
Рејбестос специјализирани ротори на перформанси, се вклопува во избор: 2006- Mazda 6

Роторите за изведба на Raybestos се специјално дизајнирани за барање возачи кои бараат врвни перформанси...

DEN 1.00
Собранија на центар за тркала Raybestos R-Line се вклопуваат Изберете: 2009- Dodge Charger, Chrysler 300C Обновено
Собранија на центар за тркала Raybestos R-Line се вклопуваат Изберете: 2009- Dodge Charger, Chrysler 300C

Hubs Raybestos RLine нудат три генерации единици за склопување на центри за тркала Секој е дизајниран за ОЕ специ

DEN 1.67
Мастер цилиндри на елементи Обновено
Мастер цилиндри на елементи

Raybestos® се гордее со фактот дека нашите господари цилиндри се совпаѓаат со фит, форма и функција Некои од

DEN 741.44
Црево за сопирачка на сопирачката Raybestos, BH се вклопува во Изберете: 1989- Geo Tracker Обновено
Црево за сопирачка на сопирачката Raybestos, BH се вклопува во Изберете: 1989- Geo Tracker

Hoses на сопирачките Raybestos Element3 се производи со врвен автомобилски црева кои ги исполнуваат федералните с�

DEN 1.33
Цилиндри на тркалото на тркалото Raybestos Обновено
Цилиндри на тркалото на тркалото Raybestos

Цилиндрите на тркалото Raybestos Element3 се врвно решение во индустријата за задниот дел Кратенките никогаш не

DEN 3.00
Тапани Raybestos R-Line, OE замена на сопирачките тапани 9772R одговара на Изберете: 2003- Киа Рио Обновено
Тапани Raybestos R-Line, OE замена на сопирачките тапани 9772R одговара на Изберете: 2003- Киа Рио

Тапаните Raybestos RLine беа развиени за да донесат водечки во индустријата за возила за кои е потребна изведб�

DEN 6439.04
Кабелот за паркирање на сопирачките за паркирање на професионални одделенија за п.н.е. Обновено
Кабелот за паркирање на сопирачките за паркирање на професионални одделенија за п.н.е.

Кабелот за паркирање на сопирачките Raybestos е дизајниран да го зголеми коњската сила и да го подобри изгле

DEN 2513.60
Црево за сопирачка на сопирачката на Raybestos, BH се вклопува во Изберете: 2003- Land Rover Range Rover Rover Обновено
Црево за сопирачка на сопирачката на Raybestos, BH се вклопува во Изберете: 2003- Land Rover Range Rover Rover

Hoses на сопирачките Raybestos Element3 се производи со врвен автомобилски црева кои ги исполнуваат федералните с�

DEN 4966.40
-Инел роторите се вклопуваат Изберете: 2010- Audi S4, 2008- Audi S5 Обновено
-Инел роторите се вклопуваат Изберете: 2010- Audi S4, 2008- Audi S5

Создадени за секојдневни услови за возење, Raybestos® RLine Professional одделение ротори обезбедуваат највисоко ни

DEN 0.33
Мастер цилиндри на елементите се вклопуваат Изберете: 1995- Chevrolet Cavalier, 1995- Понтијак сончање Обновено
Мастер цилиндри на елементите се вклопуваат Изберете: 1995- Chevrolet Cavalier, 1995- Понтијак сончање

Raybestos® се гордее со фактот дека нашите господари цилиндри се совпаѓаат со фит, форма и функција Некои од

DEN 1241.12
Црева на сопирачките на сопирачките на Raybestos Обновено
Црева на сопирачките на сопирачките на Raybestos

Hoses Raybestos® Element3 ™ Цревата за сопирачките нудат целосна линија на производи со врвен автомобилски црева �

DEN 3.33
Црево за сопирачка на елементот Raybestos, BH384078 Обновено
Црево за сопирачка на елементот Raybestos, BH384078

Hoses на сопирачките Raybestos Element3 се производи со врвен автомобилски црева кои ги исполнуваат федералните с�

DEN 2409.28