Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант гроздобер невестински сет во сребро од сребро

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант гроздобер невестински сет во сребро од сребро

DEN 2480.00

Обновено

Достапно за нарачка

Прославете ја вашата loveубов со овој трендсетинг мијабела дијамант гроздобер невестински сет. Изработено во бујно сребро сребро и има 17 кружни, дијаманти поставени од пронг (G-H, I2-I3) формирајќи ореол околу плочата за илузија и исто така се одмори на неговиот опсег. Соодветниот свадбен бенд прикажува осум кружни, дијаманти поставени на пронг, изработени на својот бенд во гроздобер дизајн. Засилено со финиш на Милгрин, овој невестински сет е совршен подарок за вашата сакана. Направено во сребро. 1/5 КТ. Т.В. Дијамант. Дијамантско намалување : тркалезно. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Милграјн финиш. Ширина на опсегот : 3,5 мм. Гроздобер невестински сет. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Избор на клиент

3 8CT TDW Diamond 10K жолто злато кластер Хало пресврт Шанк Странски прстен Обновено
3 8CT TDW Diamond 10K жолто злато кластер Хало пресврт Шанк Странски прстен

Почитувајте ја жената што ја обожавате со овој пенлив дијамантски невестински прстен Изработено во 10к �

DEN 1.33
Twobirch 18K бело злато микроплетирано цветно дизајн дуо невестински прстен за прстен и свадбеник со кубна цирконија, големина Обновено
Карат Т.В. Дијамант 10KT Rose Gold Gold Solitaire Ringвонат сет Обновено
Карат Т.В. Дијамант 10KT Rose Gold Gold Solitaire Ringвонат сет

Погледот кон овој зачудувачки прстен е најслаткиот израз на вашата loveубов кон неа Изработено во ладно р

DEN 1.33
Империјал 1CT TDW Diamond 14K бело злато цвет во форма на невестински сет Обновено
Империјал 1CT TDW Diamond 14K бело злато цвет во форма на невестински сет

Почитувајте ја светлината на вашиот живот со овој зрачен невестински сет на дијаманти Рамка со тркалез�

DEN 15007.84
Машки дво-тон не'рѓосувачки челик Господ шпански молитвен бенд Обновено
Машки дво-тон не'рѓосувачки челик Господ шпански молитвен бенд

Lookе изгледате убаво додека ја прикажувате вашата loveубов и ectionубов кон Бога врз оваа молитва на мажот, не

DEN 608.00
1CT TDW Diamond 14K жолто златен цвет форма на невестински сет Обновено
1CT TDW Diamond 14K жолто златен цвет форма на невестински сет

Почитувајте ја светлината на вашиот живот со овој зрачен невестински сет на дијаманти Рамка со тркалез�

DEN 11199.84
2. КТ Моисанит смарагд исечен ангажман прстен свадбен бенд невестински сет во сребро сребро Обновено
2. КТ Моисанит смарагд исечен ангажман прстен свадбен бенд невестински сет во сребро сребро

Облечете го прстот со овој луксузен сребрен сребрен невестински прстен поставен со пенлив прстен за ан�

DEN 639.84
1 5CT TDW Diamond S Sterling Silver Cluster Halo Bridal Set Обновено
1 5CT TDW Diamond S Sterling Silver Cluster Halo Bridal Set

Почитувајте ја вашата невеста со овој пенлив дијамантски невестински прстен Изработен во Стерлинг Сре�

DEN 2879.84
1 3CT TDW 10K Bridal Bridal Bridal Gold Bridal Обновено
1 3CT TDW 10K Bridal Bridal Bridal Gold Bridal

Изработено во 10к жолто злато, овој ангажман прстен нуди безвременска убавина Овој прстен се одликува со

DEN 8992.00
Keepsake Carat T.W. Дијамант Двоен Хало со 2 парчиња невестински сет Обновено
Keepsake Carat T.W. Дијамант Двоен Хало со 2 парчиња невестински сет

Овој зачудувачки чувар 1 / 3 CT T.W Дијамантскиот невестински сет е направен во треперливо сребро...

DEN 2.67
1 2CT TDW Diamond 14k жолто златно ореол невестински сет Обновено
1 2CT TDW Diamond 14k жолто златно ореол невестински сет

Прекрасен и стилски дијамантски невестински сет од империјален дијамант Нека безвременската елеганци�

DEN 3.00
10kt бело злато вкрстено свадбено бенд Обновено
10kt бело злато вкрстено свадбено бенд

Прогласете ја вашата вечна loveубов со овој спектакуларен свадбен бенд на Миабела Изработено е во 10kt бело

DEN 2.67
Карат Т.В. Држете го мојот дијамантски ветувачки прстен во стерлинг сребро со 18к жолто злато, големина 4 Обновено
Карат Т.В. Држете го мојот дијамантски ветувачки прстен во стерлинг сребро со 18к жолто злато, големина 4

1 / 10 Карат Т.В (I3 јасност, jk боја) Држете ја мојата рачна дијамантска ветувачка прстен во стерлинг сребро �

DEN 3.33
Завет и засекогаш персонализиран невестински 14к розово злато над стерлинг сребро во врежан свадбен бенд Обновено
Завет и засекогаш персонализиран невестински 14к розово злато над стерлинг сребро во врежан свадбен бенд

Прославете го вашиот брак со овој класичен свадбен бенд од нашата колекција завет и засекогаш! Злато од

DEN 3.33
3CT TDW Diamond 14K Rose Gold Cluster Double Halo Bridal Set Обновено
3CT TDW Diamond 14K Rose Gold Cluster Double Halo Bridal Set

Таа е најневеројатната жена, чест ја со најневеројатниот сет на невестински дијаманти...

DEN 2.00
Miaенски Carat Carat T.G.W. Опал и дијамант акцент 10kt жолто злато гроздобер невестински сет Обновено
Miaенски Carat Carat T.G.W. Опал и дијамант акцент 10kt жолто злато гроздобер невестински сет

Донесете романтична елеганција на вашиот изглед со овој миабела опал и дијамантски акцент гроздобер не

DEN 3.33