Баци Перугина млеко чоколадо тартуфи BO, G

Баци Перугина млеко чоколадо тартуфи BO, G

DEN 55.68

Обновено

Достапно за нарачка

Италијански израз на loveубов и ectionубов завиткана во чоколадо. Баци Перугина млеко чоколадо тартуфи се нежна хармонија на бујно какао и лешници, крунисани од крцкав цели лешник, покриени со свиленкаста млеко чоколадо. Секое уникатно обликувано BACI чоколадо прикрива loveубовна нота за да ја инспирира и изразува емоцијата на убовта. Тоа е едноставен гест полн со значење за надавање, споделување .. или едноставно вкусен. Баци Перугина млеко чоколадо тартуфи се прават со употреба на внимателно избрани, високо квалитетни состојки. Ова вклучува 100% UTZ овластен одржлив грав какао, чија цел е да се подобри животот на заедниците за земјоделство на какао и квалитетот на нивните производи. Секој BACI е покриен со двојно кастинг чоколадо за да даде зголемување на заобленоста, непогрешлива карактеристика на BACI и нивната едноставна убавина. Liveивејте ги вашите емоции во потполност, затоа што тие се уникатни и неповторливи. БАЦИ, за емоции исто толку уникатни како вас. Baci Perugina млеко чоколадни тартуфи кутии 12 парчиња 171g ќе ги изненади и воодушеви loversубителите на чоколадо во вашиот живот. Споделете го подарокот на loveубовта со повеќе големини на баци перугина млеко чоколадо тартуфи : Баци Перугина торба 143 G е совршен препуштен третман за да се одржи корисен за оние импровизирани посетувачи; И, изненадување и воодушевување на посебна личност во вашиот живот со Baci Perugina Box 14 парчиња 200g. За loversубителите на бело чоколадо, Баци Перугина бели чоколадни тартуфи со нивниот кремаст бел чоколадо и мирис на ванила прават прекрасен подарок што никогаш нема да го заборават и, за познавачите на темно чоколадо, уживајте во оригиналните темно чоколадни тартуфи на Баци Перугина. Баци Перугина млеко тартуфи крунисани од цел лешник, покриен со млеко чоколадо. Вкусни чоколадни тартуфи со бујно какао и срце од лешник. Уникатен и едноставен рецепт завиткан во тајна loveубовна нота скриена од ryвездена обвивка. Природен вкус на ванила. UTZ сертифицираше одржливо какао. Сертифициран без глутен и кошер. Баци, иконата чоколадна тартуфа, направена со loveубов во Италија.

Избор на клиент

Линдор млеко чоколадни тартуфи, 25. Оз Обновено
Линдор млеко чоколадни тартуфи, 25. Оз

Loveубовта кон чоколадото е во воздухот, а Денот на вineубените го носи прекрасното ограничено издание на Д

DEN 0.33
Линд ЛИНДОР Бело Чоколадо Бонбони Тартуфи, Ноќта На Вештерките Партија Бонбони, 8. оз. Торба Обновено
Линд ЛИНДОР Бело Чоколадо Бонбони Тартуфи, Ноќта На Вештерките Партија Бонбони, 8. оз. Торба

Доживејте го крајното уживање во белото чоколадо Со Белите Чоколадни Тартуфи Линдт ЛИНДОР Изненадете н

DEN 194.88