Комплет За Вратоврска Во Боја На Лале Сирена Пастелни Бои, САМОСТОЈНА Боја За Вратоврска во шишиња fl oz

Комплет За Вратоврска Во Боја На Лале Сирена Пастелни Бои, САМОСТОЈНА Боја За Вратоврска во шишиња fl oz

DEN 143.84

Обновено

Достапно за нарачка

Комплетот За Боја На Лале Сирена Во Еден Чекор е полн со магична забава! Порибено со 5 шишиња ладни Бои во еден Чекор (Лаванда, Виолетова, Егејско Море, Тиркизна, Зелена), пакувања за полнење бои, материјали и водич за инспирација, овој комплет е подготвен за вашата креативност. Фатете го вашиот тим и започнете ја трансформацијата на сирената бидејќи овој комплет вклучува доволно боја и залихи за да се создадат до 30 проекти. Секое шише сочинува до 4 fl. оз. на боја. Забелешка : бројот на проекти ќе варира во зависност од големината на облеката и количината на користена боја. Боите ќе изгледаат потемни на влажна ткаенина пред миење и природно ќе се осветлат по перењето. Прави 40 фл оз боја. Бои вклучени во Комплетот За Сирена : лаванда, Виолетова, Агеанско Море, Тиркизна, Зелена. РАБОТИ НАЈДОБРО НА ПРИРОДНИ ТКАЕНИНИ : Боите Во Еден Чекор се формулирани да бидат нивни најдобри и најсветли на ткаенини од природни влакна. Користете со 100% памук, вискоза и свила за најдобри резултати. Обидете се да врзете боење повеќе од Само Маици! Боите Со Еден Чекор од Лале, исто така, работат одлично за боење на вратоврска костуми за пот, платнени чевли, памучни маски за лице, чорапи, постелнина и многу повеќе!. Нетоксични БОИ : Комплетот содржи високо концентрирани Нетоксични Бои Во Еден Чекор за кои е потребна само редовна вода од чешма за активирање на живописните бои. Сите Бои Од Лале Во Еден Чекор се нетоксични и безбедни за занаетчии од која било возраст или ниво на искуство. Боите се безбедни за машинско перење-боите остануваат светли и смели преку повеќекратно перење. Забелешка : Боите ќе изгледаат потемни на влажна ткаенина пред миење и природно ќе се осветлат по перењето. Боите Со Еден Чекор од Лале веќе имаат пепел од сода во формулите, така што нема потреба од претходно натопување ткаенини во пепел од сода пред боење. Осигурајте се дека вашите ткаенини се претходно измиени и подготвени сте директно да врзете боење! Само додадете редовна вода од чешма за активирање на боите.