Менс Прстени 14к Жолт Златен Грутка Прстен Со Овална Форма Кабохон Скапоцен Камен И Вистински Пенливи Дијаманти Кабохон Они Прстени За Машки Машки Прстени Златни П?

Менс Прстени 14к Жолт Златен Грутка Прстен Со Овална Форма Кабохон Скапоцен Камен И Вистински Пенливи Дијаманти Кабохон Они

DEN 3.33

Обновено

Достапно за нарачка

*Рилос Едноставно Елегантен Убав Прстен Од Оникс И Дијамантски Грутки - октомвриски Роден Камен**Достапен по ваш избор Од 14к Жолто Или 14к Бело Злато, во големини 8-13, во вашиот избор на следниве Камења : Гранат Кабохон, Оникс, Тигарско Око . Ако не ја видите варијацијата на големината, металната боја или каменот во боја за кој сте заинтересирани, ве молиме испратете ни порака.*Упатства за нега : Избегнувајте да добивате мирис на вашиот накит, ставајќи ги парчињата откако ќе испрскате парфем/Колонска Вода за да го избегнете се препорачува интеракција со металот. Почекајте да го облечете накитот додека не се апсорбира хидратантната крема. Не носете го вашиот накит додека вежбате, пливате или туширате. Нежно избришете го накитот откако ќе го носите со многу мека крпа или памук за да отстраните таложење прашина или нечистотија. Ако е можно, чувајте го во вреќа со патент подалеку од сонце кога не го носите за да го продолжите неговиот животен век и да го намалите предвременото оцрнување или избледување. За повеќе информации и за информации за гаранција, ве молиме контактирајте не.Сите наши добавувачи на дијаманти потврдуваат дека според нивните најдобри сознанија нивните дијаманти не се конфликтни дијаманти. Вкупната дијамантска каратна тежина е приближна. Варијансите може да бидат до 0,05 Карати-5% од вкупната тежина. Природните својства и составот на скапоцените камења ја дефинираат уникатната убавина на секое парче. Сликата може да покаже мали разлики во однос на вистинскиот камен во боја и текстура. Камењата во боја можеби биле третирани или симулирани. Вкупната Тежина На Каменот Во Боја е приближна. Варијансите може да бидат до 10%. Ако се испраќате надвор од Соединетите држави, може да имате дополнителни даноци и давачки за кои ќе бидете одговорни. ВРЕДНОСТ : Овој Машки Прстен Прстен За Мажи се проценува на МСРП 1 1300. Метал Тип : Жолто Злато, Метал Печат : 14К. Дијамант Камен Тип : КАБОХОН ОНИКС. Дијамант Камен Тежина : 7 кт природни МСРП 3 335 ќе бидат испратени во елегантен подарок кутија. Дијамантска Тежина : 0,06 КТ.

Избор на клиент

3. Кт Брилијантен Круг Сече Природен Аметист 14к Жолто Злато Три-Камен Прстен СЗ 8 Обновено
3. Кт Брилијантен Круг Сече Природен Аметист 14к Жолто Злато Три-Камен Прстен СЗ 8

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 1.00
Луксузни Инкрустирани Кристали Отстранливи 3-парче Три-во-Еден Прстен Дами Прстен Накит Подарок Обновено
Луксузни Инкрустирани Кристали Отстранливи 3-парче Три-во-Еден Прстен Дами Прстен Накит Подарок

Луксузни инкрустирани кристали одвојливи 3парче тривоедно прстен дами прстен накит подарок продажба т�

DEN 0.67
1. Кт Брилијантен Круг Сече Природен АКВАМАРИН 18к Жолт Златен Бенд сз 7.5 Обновено
1. Кт Брилијантен Круг Сече Природен АКВАМАРИН 18к Жолт Златен Бенд сз 7.5

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 12543.68
*Рилос Менс Дизајнер Стил хало симулирани Александрит Мистик Топаз & Дијамант Прстен-јуни Раѓање Камен*14к Жолто Злато Обновено
Примарно Злато Каратно Жолто Злато Половина Круг Бенд Големина 11.5 Обновено
Примарно Злато Каратно Жолто Злато Половина Круг Бенд Големина 11.5

Кажете "јас правам" со овој едноставен, но елегантен свадбен бенд, изречен во 14 каратно жолто злато...

DEN 13650.40
Хајхајуп Прстен Разделба На Подароци Дами Прстен Позлатена Златна Боја Роза Легура Накит Прстени Прстени Не Обновено
Хајхајуп Прстен Разделба На Подароци Дами Прстен Позлатена Златна Боја Роза Легура Накит Прстени Прстени Не

Прстен Подарок Поделба Дами Прстен Позлатени Злато Боја Роза Легура Накит Прстени Прстени Бр.2.Поради р�

DEN 2.33
Прстени За Жени Позлатени Циркон Прстен Со Девет Циркон за дами мали и исклучителни,Се Занимава, Дозвола Обновено
Прстени За Жени Позлатени Циркон Прстен Со Девет Циркон за дами мали и исклучителни,Се Занимава, Дозвола

содржи : Прстени За Жени Позлатен Цирконски Прстен Со Девет Циркони за дами мали и исклучителни прстени

DEN 1.00
Денот на етиката Денот на сонувачот памук тасела изјава обетки во праска и злато Обновено
Денот на етиката Денот на сонувачот памук тасела изјава обетки во праска и злато

Овие обетки со сонувач на етика сонувачи се направени со две нијанси на памучна нишка од праска и метал �

DEN 2.33
Цврст 14к Жолто Злато 6х Овален Родолит Симулиран Гранат Прстен Обновено
Цврст 14к Жолто Злато 6х Овален Родолит Симулиран Гранат Прстен

Материјал : Примарна Чистота : 14кфиниш : Полиран Камен Тип_1 : Родолит Симулирана Боја На Гранат_1 : Црвен К

DEN 1.67
0. Кт Брилијантен Маркиза Намалување Симулирани Црвен Дијамант 14к Жолто Злато Редење Бенд СЗ 5 Обновено
0. Кт Брилијантен Маркиза Намалување Симулирани Црвен Дијамант 14к Жолто Злато Редење Бенд СЗ 5

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 3.33
2. Кт Брилијантен Маркиз Исечете Јасен Симулиран Дијамант 18к Жолто Злато Три Камен Прстен СЗ 10.5 Обновено
2. Кт Брилијантен Маркиз Исечете Јасен Симулиран Дијамант 18к Жолто Злато Три Камен Прстен СЗ 10.5

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 11983.68
2. Кт Брилијантен Круша Сече Природен Перидот 14к Жолто Злато Ореол Пасијанс Со Акценти Прстен сз 7 Обновено
2. Кт Брилијантен Круша Сече Природен Перидот 14к Жолто Злато Ореол Пасијанс Со Акценти Прстен сз 7

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 2.67
1. Кт Брилијантен Круг Намалување Симулирани Танзанит 18к Жолто Злато Бенд сз 6.25 Обновено
1. Кт Брилијантен Круг Намалување Симулирани Танзанит 18к Жолто Злато Бенд сз 6.25

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 12303.68
2. Кт Брилијантен Смарагд Исечен Јасен Симулиран Дијамант 18к Жолт Златен Ореол Пасијанс Со Акценти Прстен сз 9 Обновено
2. Кт Брилијантен Смарагд Исечен Јасен Симулиран Дијамант 18к Жолт Златен Ореол Пасијанс Со Акценти Прстен сз 9

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 1.67
1. Кт Брилијантен Круг Намалување Симулирани Розова Дијамант 14к Бело Жолто Злато Пасијанс Со Акценти Прстен сз 3.5 Обновено
1. Кт Брилијантен Круг Намалување Симулирани Розова Дијамант 14к Бело Жолто Злато Пасијанс Со Акценти Прстен сз 3.5

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 10303.68
Гемсни Септември Камен-Традиционален Круг Син Сафир Пасијанс Прстен Обновено
Гемсни Септември Камен-Традиционален Круг Син Сафир Пасијанс Прстен

Рачно изработен во САД, овој безвременски класичен дизајн прикажува прекрасен сет Со кружни сини сафир�

DEN 0.67
2. Кт Брилијантен Круг Симулиран Црвен Дијамант 14к Жолт Златен Пасијанс Со Акценти Прстен сз 6.5 Обновено
2. Кт Брилијантен Круг Симулиран Црвен Дијамант 14к Жолт Златен Пасијанс Со Акценти Прстен сз 6.5

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 11983.68
Цврст 14к Жолто Злато 8х Овален Родолит Симулиран Гранат ЦЗ Прстен Обновено
Цврст 14к Жолто Злато 8х Овален Родолит Симулиран Гранат ЦЗ Прстен

Материјал : Примарна Чистота : 14кфиниш : Полиран Камен Тип_1 : Симулиран CZStone Тип_2 : Родолит Симулиран Garnet S

DEN 1.33
2. Кт Брилијантен Смарагд Исечен Природен Швајцарски Син Топаз 14к Жолт Златен Ореол Пасијанс Со Акценти Прстен сз 3.5 Обновено
1. Кт Брилијантен Круг Сече Синтетички Моисанит 18к Жолто Злато Редење Бенд сз 7 Обновено
1. Кт Брилијантен Круг Сече Синтетички Моисанит 18к Жолто Злато Редење Бенд сз 7

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 2.67
14к Жолто Злато Четиринасочен Медал Крст Свето Срце Свети Кристофер Чудесен Свети Јосиф Католички Шуплив Приврзок Шарм Обновено
Скапоцен Камен Крал 18к Жолто Позлатен Сребрен Овален Топаз И Бел Моисанит Прстен За Жени Обновено
Скапоцен Камен Крал 18к Жолто Позлатен Сребрен Овален Топаз И Бел Моисанит Прстен За Жени

Нашиот Бренд : Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалит�

DEN 1.67
14к Злато Удобност-одговара Капка Наклон Сатен Центар Дизајн Бенд Обновено
14к Злато Удобност-одговара Капка Наклон Сатен Центар Дизајн Бенд

Овој Блескав Ситен Златар 14к Злато 8мм Удобноствклопуваат Капка Наклон Сатенски Центар Дизајн Бенд, дос

DEN 1.67
1. Кт Брилијантен Перница Намалување Симулирани Шампањ 14к Жолто Злато Пасијанс Прстен СЗ 10 Обновено
1. Кт Брилијантен Перница Намалување Симулирани Шампањ 14к Жолто Злато Пасијанс Прстен СЗ 10

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брили�

DEN 14559.68