Екена Милхаурд 4 W 6 H 8'l 3-еднострана груба пикан ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум орев

Екена Милхаурд 4 W 6 H 8'l 3-еднострана груба пикан ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум орев

DEN 1919.20

Обновено

Достапно за нарачка

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво. Поради неговата лесна тежина и леснотијата на инсталација, можете лесно да создадете карактеристика за привлекување на засводени тавани или обични простори. Прекрасно раскинување долги ходници или распоред на отворени концепти. Шупниот дизајн исто така ви овозможува да скриете кабел, цевки или да направите прилагодени светлосни карактеристики. За луксузно ажурирање, комбинирајте неколку греди заедно за зачудувачка шема на решетка или обична бандаж. Поддршка за поддршка на греди, со тоа што ги покрива со греди од дрво од дрво за моментален топол и луксузен изглед. Со бескрајна ширина, комбинации на длабочина и висина; Постои зрак за да одговара на секој проект. Заштедете време и пари со зраци на зраци, затоа што не бараат широка работна сила и експертиза или скапа опрема за инсталирање. Нашите греди можат лесно да се инсталираат како проект DIY со стандардни алатки и хардвер. Плус, тие се практично бесплатно за одржување. За подобрување на целокупната автентичност, Ekena Millwork нуди опционално капнување на гумени зраци за да го реплицира изгледот на тешкиот, фалсификуван хардвер за прицврстување на ковано железо. Секоја серија е завршена и ќе има различни поттикнувања и бои. Лесен, лесен за инсталирање со едноставно блокирање на дрво. Автентични и точни реални текстури на дрво. Направено од полиуретан со висока густина, екстремно издржливо и без одржување. Достапно во повеќе ширини, длабочини и височини за да одговараат на практично секој проект. Додадете значителна домашна вредност со сите естетски придобивки од вистинско дрво без никакви недостатоци.

Избор на клиент

Ekena Millwork 48 W 14 H 1 P Pitch Naple Architectural одделение PVC Gable Pediment Обновено
Ekena Millwork 48 W 14 H 1 P Pitch Naple Architectural одделение PVC Gable Pediment

ПВЦпедиментите не се порозни што им овозможуваат да се држат против најсилните природни елементи...

DEN 2.67
6 W 10 H 16 L Newport Rough Sawn Rafter Tail, Западен црвен кедар Обновено
6 W 10 H 16 L Newport Rough Sawn Rafter Tail, Западен црвен кедар

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

DEN 2.00
Ekena Millwork 10 W 6 H 18'l 3-страничен груб пион ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони Обновено
Ekena Millwork 10 W 6 H 18'l 3-страничен груб пион ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето за

DEN 320.00
Екена мелница 12 w 4 h 24'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, гроздобер махагони Обновено
Екена мелница 12 w 4 h 24'l 3-страничен груб кедар ендуратан фау дрво тавански зрак, гроздобер махагони

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 1919.20
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана Обновено
Песочен измет од ендоратан фау дрво тавански зрак, двострана

Нашите греди на таванот на дрво ендуратан, се неверојатна инвестиција, обезбедувајќи исклучителен изгл

DEN 2.67
14 59 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на ролетни за прозорци, шила за бленда, насликани Обновено
14 59 Избор на градители Винил Четири табли се приклучија на ролетни за прозорци, шила за бленда, насликани

Најмногу рустикален изглед на популарни надворешни стилови на блендата, ролетни од табла и куќи беа нај

DEN 1.33
Екена Милхаурд 162 Долна ширина 166 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дното на исечокот Обновено
Екена Милхаурд 162 Долна ширина 166 Топ ширина 1 4 H 1 P, занаетчија кросхед со дното на исечокот

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 0.33
Ekena Millwork 84 Долна ширина 7 8 Топ ширина 1 4 H 1 P Традиционална вкрстена глава w рамен клуч на клуч Обновено
Ekena Millwork 84 Долна ширина 7 8 Топ ширина 1 4 H 1 P Традиционална вкрстена глава w рамен клуч на клуч

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 320.00
Ekena Millwork 4 W 8 H 14'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво таванот зрак, природен златен даб Обновено
Ekena Millwork 4 W 8 H 14'l 3-странична груба пила ендоратан фау дрво таванот зрак, природен златен даб

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 135.20
Екена Милхаурд 8 W 12 H 12'l 3-страничен Riverwood Endurathane Fau Wood Teailing Beam, Premium Cherry Обновено
Екена Милхаурд 8 W 12 H 12'l 3-страничен Riverwood Endurathane Fau Wood Teailing Beam, Premium Cherry

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 2.00
Ekena Millwork 8 W 10'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Large Barkesh Fretwork Column W Prairie Capital & Prairie Base Обновено
Ekena Millwork 8 W 10'H Craftsman Classic Square Non-Tapered Large Barkesh Fretwork Column W Prairie Capital & Prairie Base

Колумните се исти со векови Дизајни промени; така треба и колоните Изразувајте го вашиот уникатен стил �

DEN 477.60
Екена Милвир 4 w 30 d 30 h Империјална традиционална груба пила заграда, западен црвен кедар Обновено
Екена Милвир 4 w 30 d 30 h Империјална традиционална груба пила заграда, западен црвен кедар

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 1919.20
Ekena Millwork 112 Долна ширина 3 8 горната ширина 5 H 7 8 P Stratford Crosshead Обновено
Ekena Millwork 112 Долна ширина 3 8 горната ширина 5 H 7 8 P Stratford Crosshead

Ремоделерите, градежниците и сопствениците на домови кои сакаат да го подобрат својот следен проект со

DEN 1919.20
1 4 H 1 4 P 96 l квадратни обликувања, ПВЦ Обновено
1 4 H 1 4 P 96 l квадратни обликувања, ПВЦ

Општините за општа намена, како што се решетки, стоп, декоративни, четвртина рунда и други се користат во

DEN 207.84
Ekena Millwork 6 W 26 D 34 H Thorton Arts & Занаети Груба заграда за пила, Даглас Фер Обновено
Ekena Millwork 6 W 26 D 34 H Thorton Arts & Занаети Груба заграда за пила, Даглас Фер

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 2.00
4 w 8 H 16'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрвена тавана зрак, природен бор, природен бор, природен бор, природен Обновено
Ekena Millwork 6 W 6 H 18'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони Обновено
Ekena Millwork 6 W 6 H 18'l 3-страничен пеки кипарис ендуратан фау дрво тавански зрак, природен махагони

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 3.33
Ekena Millwork 1 2 W 18 D 22 H Империјални уметности и занаети мазна заграда, ела на Даглас Обновено
Ekena Millwork 1 2 W 18 D 22 H Империјални уметности и занаети мазна заграда, ела на Даглас

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

DEN 3.00
Ekena Millwork 12 Долна ширина до 8 Топ ширина 8'H Премиум квадрат измешан мазен PVC комплет за завиткување на колони, стандарден Обновено
10 w 6 H 8'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво тавански зрак, запален бор, изгорен бор, Обновено
10 w 6 H 8'l 3-странична рака, извалкана ендуратан фау дрво тавански зрак, запален бор, изгорен бор,

Нашите греди од дрво од дрво ја доловуваат рустикалната природа на автентична дрва во дел од времето и в

DEN 3.33
Ekena Millwork 8 w 4 h 20'l 3-страничен речен дрва ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум хикорија Обновено
Ekena Millwork 8 w 4 h 20'l 3-страничен речен дрва ендуратан фау дрво тавански зрак, премиум хикорија

Гредите од дрво од дрво нудат можности за дизајнирање што не може вистинското дрво Поради неговата лесн

DEN 537.76
Ekena Millwork 38 W 19 H 2 P половина круг зборуваше архитектонско одделение ПВЦ педимент Обновено
Ekena Millwork 38 W 19 H 2 P половина круг зборуваше архитектонско одделение ПВЦ педимент

Додавањето на ПВЦ педимент во дом веднаш додава длабочина, карактер и клучна архитектонска карактерист

DEN 415.84